BTC investori stiahli za tri dni z búrz 1,3 miliardy USD

od Martin Tkáč

Napriek nedávnej korekcii, keď bitcoin v priebehu týždňa stratil približne 20 % svojej hodnoty, on-chain údaje naznačujú, že kríza likvidity sa môže zhoršiť. Len za tri dni bolo z búrz stiahnutých viac ako 23 000 mincí v hodnote viac ako 1,3 miliardy dolárov.

1,3 miliardy BTC vyplatených z búrz za tri dni

Citujúc údaje spoločnosti Glassnode, analytik kryptomien Ali Martinez nedávno zdôraznil zvýšené výplaty bitcoinov z výmenných platforiem.

Nenechajte sa rozptyľovať volatilitou! 💎🙌 @ glassnode ukazuje, že za posledné 3 dni bolo z búrz stiahnutých viac ako 23 000 $ BTC v hodnote 1,33 miliardy $, pričom cena #Bitcoinu klesla o 15%.
Zdá sa, že zdatní investori nakupujú #BTC so zľavou. Tak prečo by ste nemali?

Údaje odhalili, že počet výberov zaznamenal v posledných dňoch prudký nárast, a to bez ohľadu na pokles ceny bitcoinu. Celkovo sa na burzách zobchodovalo viac ako 23 000 mincí.

Toto sa zhodovalo s nedávnymi správami, ktoré ukazujú, že jedna z najväčších veľrýb BTC obnovila svoje nákupné šialenstvo a v priebehu niekoľkých dní nazhromaždila aktíva v hodnote viac ako 200 miliónov dolárov.

Celá suma stiahnutá z búrz je stále oveľa väčšia ako nákupy tejto konkrétnej veľryby. To znamená, že niektoré z výberov mohli byť internými prevodmi.

Napriek tomu to stále znamená, že počet bitcoinov kótovaných na burzách v posledných dňoch výrazne klesol, čo by malo zmierniť predajný tlak.

BTC investori sú ziskoví

Ako sme spomenuli vyššie, základná kryptomena zažila masívnu korekciu, odkedy bol minulý týždeň dosiahnutý vrchol. Za približne desať dní aktívum stratilo 20 % svojej hodnoty na menej ako 56 000 USD.

Ako sa dalo očakávať, poškodilo to investorov a ich pozície. Ďalšie údaje od analytickej firmy odhalili, že viac ako 17 % z celkovej ponuky BTC bolo „pod vodou“. To znamená, že len 83 % investorov v súčasnosti dosahuje zisk.

Keď na trhu #Bitcoin dôjde k veľkému výpredaju, zmena ziskovej ponuky naznačuje, koľko mincí má základnú cenu reťazca vyššiu ako súčasná cena.
Od ATH spadlo pod vodu viac ako 17 % ponuky BTC v USD, pričom 83 % ponuky zostalo v zisku.

zdroj: beincrypto.pl, pexels.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár