BTC bojuje s odporom 60 000 $. Korekcia bitcoinu pretrváva

od Martin Tkáč

Bitcoin začína nový týždeň, ktorý niektorým ľuďom prináša sklamanie. Po sľubnom víkende sa hlavná kryptomena nakoniec neodrazila a zostáva na úrovni okolo 57 000 dolárov.

oKrypte SHOP

Neprekonateľný prah

10. novembra cena prvej kryptomeny na vzostupe dosiahla svoje nové ATH na 68 692 $. Následne cena bitcoinu čelila miernym korekciám, avšak kurz každú chvíľu stúpal, takže nič nenasvedčovalo dlhšiemu poklesu.

Ku koncu minulého týždňa však cena BTC začala čoraz viac klesať a vrátila sa na úrovne pod 60 000 $. Aktuálne je cena prvej kryptomeny 57 519 dolárov. Ide o pokles sadzby cez deň o 2,37 % a na prelome týždňov o 12,75 %.

Bitcoinu sa podarilo cez víkend vystúpať späť na 60 000 dolárov len na pár minút, potom opäť okamžite klesol.

November 2021 zatiaľ priniesol záporné výnosy pre hodlerov vo výške -6,5 %. Táto situácia robí z novembra jeden z troch v histórii Bitcoinu, ktorý nepriniesol zisk. Ako uvádza Cointelegraph, volatilná cenová akcia bola badateľná v predchádzajúcich rokoch, najmä v roku 2020, keď výmenný kurz BTC/USD vzrástol v novembri o takmer 43 %.

Majk Spirit NFT

Čo sa týka nálady na trhu, zdá sa, že investori zostávajú mierne nerozhodní o ďalších krokoch. Ešte pred víkendom správa Crypto Fear & Greed Index ukázala najvyššiu úroveň „Strachu“ prvýkrát za takmer dva mesiace.

Napriek bariére finančné prostriedky stúpajú

Napriek neúspešnej bitke o 60 000 dolárov mal proces snáh dostať sa z nižších úrovní nepriaznivý vplyv na trhy s derivátmi. Obchodníci totiž opäť zvyšujú páku.

Po úspešnom „resetovaní“ BTC na neutrálnu úroveň počas minulotýždňových miním sú sadzby financovania opäť v pohybe.

Takéto kroky môžu viesť k nežiaducim následkom, pretože pokles cien začne rozpúšťať veľké množstvo položiek a efekt snehovej gule ešte viac zníži ceny. Zatiaľ však zostávajú likvidácie v tieni – 70 miliónov dolárov za bitcoin a 219 miliónov dolárov na trhoch s kryptomenami za posledných 24 hodín.

zdroj: blockchain.news, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár