BTC a ETH možno klasifikovať ako komodity, hovorí predseda CFTC Rostin Behnam

od Martin Tkáč

Predseda americkej Commodity Futures Trading Commission (CFTC) je presvedčený, že bitcoin a ethereum sú komodity. Načrtol, ako jeho agentúra spolupracuje s americkou komisiou pre cenné papiere a burzy (SEC) na regulácii sektora kryptomien. Poznamenal tiež, že „v súčasnosti neexistujú žiadne záruky pre zákazníkov na trhu s kryptomenami.“

Bitcoin a ethereum sú komodity

Predseda CFTC Rostin Behnam diskutoval o otázke regulácie kryptomien zo strany CFTC a SEC v rozhovore pre CNBC minulý týždeň. Bol požiadaný, aby sa vyjadril k návrhu zákona v Kongrese, kde je SEC zodpovedná za bezpečnostné tokeny a CFTC za komoditné tokeny.

Je to trochu stará vec medzi CFTC a SEC. Historicky máme skvelé vzťahy… V tomto priestore má podľa mňa zmysel, aby komodity boli regulované CFTC a cenné papiere regulovali SEC

– vysvetlil Behnam

Šéf CFTC dodal, že na trhu s kryptomenami sú niektoré projekty, ktoré sú cennými papiermi a niektoré coiny sú komodity.

Keď ho požiadali, aby sa vyjadril k tvrdeniu predsedu SEC Garyho Genslera, že väčšina dostupných tokenov sú cenné papiere, Behnam zdôraznil, že najväčšie kryptomeny sú zo zákona komodity.

Môžem s istotou povedať, že bitcoin … je komodita ako ethereum, povedal. „Myslím si, že má zmysel, aby každá agentúra mala jurisdikciu v oblasti komodít, respektíve cenných papierov,“ uzavrel.

bitcoin ako komodita

Je tu spor

Predseda CFTC dostal aj otázku, či medzi oboma agentúrami existuje nejaký konflikt.

„Nepovedal by som, že existuje spor,“ odpovedal a zdôraznil, že každá agentúra sa snaží robiť svoju prácu. V komentári k nedávnemu krachu kryptomien Behnam povedal, že vidí, že veľa ľudí prichádza o svoje investície.

„Trh výrazne stratil na hodnote a v súčasnosti skutočne neexistuje žiadna záruka pre zákazníkov,“ dodal.

Dospel k záveru, že CFTC aj SEC chcú „obozretne regulovať sektor kryptomien“, chrániť zákazníkov a chrániť finančnú stabilitu.

zdroj: beincrypto.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár