BTC a ETH miznú z búrz. Je to býčí signál?

od Martin Tkáč

Podľa analytickej spoločnosti Glassnode v auguste na burzách dominujú odlivy BTC. To znamená, že investori presúvajú svoje aktíva do chladných portfólií.

Za posledný rok prešiel trh niekoľkými fázami zvýšených tokov na burze. Predchádzajúci nárast odlivov bol najpozoruhodnejší na konci roku 2020, tesne pred tým, ako BTC prekonal svoj predchádzajúci rekord v histórii vo výške 20 000 dolárov.

#Toky výmenných kurzov bitcoinov sa vrátili k dominancii odlivov do augusta, keď investori vyberajú BTC v dolároch.Za posledný rok trh prešiel niekoľkými fázami dominancie výmenných tokov, pričom dominanciu odlivu naposledy videli koncom roka 2020.

Odtok BTC a ETH z búrz

Na konci júla opustilo burzy viac ako 465 000 BTC. V tom čase spoločnosť Glassnode uviedla, že zostatky na akciových trhoch klesli na najnižšie úrovne od zimy na konci roku 2018. Keď bitcoin opustí centralizované burzy, je to zvyčajne býčí znak. Tieto aktíva je možné previesť do studených peňaženiek alebo ich tokenizovať a uzamknúť v DeFi. Na druhej strane, keď prúdi na burzy veľa peňazí, je to medvedí signál. Môže to znamenať, že investori sa pripravujú na zisk.

Podľa dátového analytika Willa Clementeho za posledný mesiac došlo k jednému z najväčších poklesov počtu bitcoinov na burzách v histórii.

Výmena za posledných 30 dní klesla o 111 033 BTC. Jeden z najprudších poklesov výmenných zásob v histórii bitcoinov

Ethereum tiež opúšťa burzy

Glassnode tiež poznamenal, že to isté platí pre Ethereum. Celkový objem ETH držaného na burzách dosiahol historické minimum. Vkladanie ETH 2.0 zároveň dosahuje nové výšky.

Celkové ETH v dolároch držané na kurzových zostatkoch dosiahlo historické minimum, súčasne s tým, ako vklad $ ETH 2,0 dosiahol nové maximá

Tento týždeň analyzujeme rotáciu kapitálu $ ETH prostredníctvom protokolov #DeFi a experimenty s likviditou

Glassnode uviedol, že nedávny nárast cien ETH bol podporovaný pokračujúcim odlevom dodávok z búrz. Tento týždeň počet ETH na výmenných platformách klesol na historické minimum – 13% ponuky (15,3 milióna ETH). Je zaujímavé, že v zmluve o viazanosti Beacon Chain je zablokovaných približne 5,7% všetkých dodávok etherea.

V ETH 2.0 už bolo zablokovaných takmer 7 miliónov ETH, čo je asi 21 miliárd dolárov.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár