BTC a ETH HODLeri nechcú predávať

od Martin Tkáč

Analytická spoločnosť Glassnode analyzovala HODLerove vzorce vo svojej týždennej správe. Pôsobia pomerne býčie. Predaje mladých mincí majú klesajúci trend.

#Bitcoin a #Ethereum si minulý týždeň udržali zisky napriek spomaleniu činnosti v reťazci.

Tento týždeň hodnotíme tieto rozdiely v obidvoch reťazcoch a analyzujeme, čo sa javí ako obmedzenie dodávok.

Konštruktívne HODL vlny

Glassnode uviedol, že HODL vlny bitcoinov aj ethereum boli v posledných 4 mesiacoch v jasnom poklese. Spoločnosť tiež tvrdí, že počas volatility sú pravdepodobne vydávané mince mladšie ako 3 mesiace. Klesajúce HODL vlny mladých mincí naznačujú, že investori radšej držia svoje aktíva, ako by ich predávali.

Mladé BTC teraz predstavujú iba 15% ponuky mincí. Na trhu je veľmi silný klesajúci trend.

 

Mladý ETH tvorí iba 12,5% ponuky v obehu.

Glassnode poznamenal, že investori sú štatisticky menej sentimentálni k míňaniu vyspelejších mincí (od 3 mesiacov do 1 roka). Ich „rastúci podiel naznačuje rastúcu nelikvidnú ponuku“, hovorí spoločnosť.

V prípade bitcoinu existuje aj silný vzostupný trend v dozrievaní mincí. Takmer 50% ponuky predstavujú mince vo veku od 3 mesiacov do 3 rokov.

Analytici tieto zistenia doplnili metrikou nazývanou „metrika živosti“. Analyzuje, či sa mince zbierajú (HODLing) alebo ničia (utrácajú) počas niekoľkých dní.

Táto metrika má od júna klesajúci trend, čo naznačuje, že investori sa zdráhajú minúť svoje mince. Podobný vzorec platí aj pre Ethereum.

Nenulové BTC peňaženky

Ďalšou býčou metrikou je počet nenulových BTC peňaženiek, ktorý stále rastie. V súčasnej dobe existuje viac ako 38 miliónov takýchto adries. To je veľmi blízko k historickému rekordu v máji.

Podobná situácia nastáva aj pri Ethereu. Sieť inteligentných zmlúv dosiahla nový rekord 60,7 milióna adries s nenulovým zostatkom.

Dynamika ponuky zrejme naznačuje, že je prítomný neobvykle solídny základný dopyt, a ten by mal byť pre ceny stále dosť konštruktívny, ak bude trend pokračovať.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár