Britský úrad pre reklamné štandardy má námietky proti reklame na kryptomeny

Britský úrad pre reklamné štandardy má námietky proti reklame na kryptomeny

od Martin

Spoločnosti propagujúce kryptomeny v Spojenom kráľovstve majú čas do 2. mája, aby sa uistili, že ich reklamy spĺňajú nové vládne smernice.

ASA sa pozerá na reklamu kryptomien

Britský úrad pre reklamné štandardy (ASA) vydal oznámenie, v ktorom žiada viac ako 50 spoločností, ktoré propagujú služby kryptomien, aby skontrolovali svoje reklamy a ubezpečili sa, že sú v súlade s jeho pokynmi.

Regulátor reklamného trhu pre CoinDesk povedal, že zoznam viac ako 50 subjektov zahŕňa všetky spoločnosti, ktoré predtým podliehali rozhodnutiam ASA. Medzi nimi sú medzi inými spoločnosti ako Coinbase, eToro, Luno a Crypto.com.

„Je to pre nás priorita,“ dodáva regulátor. „ nedávno sme zakázali niekoľko reklám na kryptomeny pre zavádzanie spotrebiteľov a spoločenskú nezodpovednosť,“ dodáva ASA.

Stojí za to dodať, že nové usmernenia ASA vyžadujú od inzerentov, aby objasnili, že kryptomeny sú v Spojenom kráľovstve neregulované a že „hodnota takejto investície je nestála“, takže miera BTC „môže klesnúť“. Okrem toho reklamy nesmú „naznačovať, že investičné rozhodnutia sú triviálne, jednoduché, ľahké alebo vhodné pre každého“ alebo „naznačovať nutkanie na kúpu alebo vyvolávať strach zo straty, alebo že investície sú „nízkorizikové“.

Spoločnosti propagujúce kryptomeny majú teraz čas do 2. mája na to, aby zabezpečili, že ich reklamy budú spĺňať tieto pokyny, potom budú inzerenti, ktorí nespĺňajú požiadavky, nahlásení úradu Financial Conduct Authority (FCA).

V januári FCA oznámila svoje plány na sprísnenie dohľadu nad reklamným trhom s kryptomenami. Stalo sa tak po tom, čo vláda dala úradu dodatočné právomoci na reguláciu odvetvia.

CoinDesk tvrdí, že kontaktoval Coinbase, eToro, Luno a Crypto.com so žiadosťou o pripomienky k novým usmerneniam, ale údajne nedostal žiadnu odpoveď. Dodajme, že Luno, podobne ako CoinDesk, vlastní Digital Currency Group.

reklama

Rana pre trh s bitomatmi

Spojené kráľovstvo sa pomaly stáva ťažkým trhom pre fanúšikov bitcoinov. Podľa nedávno zverejneného vyhlásenia Britský úrad pre finančný dohľad (FCA) nariadil majiteľom bitomatov, aby vypli svoje stroje.

V opačnom prípade regulátor oznámil donucovacie opatrenia. Podľa FCA musia bankomaty, ktoré ponúkajú výmenu kryptomien, prejsť špeciálnym registračným procesom.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár