Britský politik Philip Hammond varuje občanov pred investovaním do bitcoinov

Podľa britského politika Philipa Hammonda sú bitcoiny a altcoiny „vysoko volatilné“ a ľudia by mali investovať len prostriedky, ktoré nepotrebujú.

od Martin Tkáč

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Philip Hammond hovorí o BTC a altcoinoch

Philip Hammond, bývalý britský kancelár ministerstva financií a bývalý člen Konzervatívnej strany, je presvedčený, že ľudia by mali byť pri investovaní do kryptomien mimoriadne opatrní.

V októbri tohto roku sa Hammond stal hlavným poradcom spoločnosti Copper, britskej spoločnosti na skladovanie kryptomien. Toto poskytuje infraštruktúru pre inštitucionálnu komunitu investujúcu do digitálnych aktív. Zatiaľ čo Hammond je súčasťou sveta bitcoinov a alternatívnych mincí, neodporúčal by prideľovať veľké sumy finančných prostriedkov tejto triede aktív.

Poznamenal, že existuje veľa spoločností a inštitúcií, ktoré vstúpili na trh s kryptomenami. Väčšina z nich si však len „namočila prsty na nohách“, pretože toto odvetvie je stále veľmi nestále.

Podľa jeho názoru by ľudia mali mať na pamäti túto skutočnosť a mali by byť málo vystavení digitálnym aktívam, pričom takúto investíciu označuje ako „hazardné hry“. Bývalý minister financií navyše vyjadril názor, že veľká časť spoločnosti považuje digitálne aktíva za niečo, čo má bližšie k hre ako k serióznej investícii.

Majk Spirit NFT

Napriek tomu, že Hammond zasiahol trh s kryptomenami, začiatkom tohto mesiaca vyzval britské úrady, aby presunuli pozornosť z Brexitu na digitálne meny. Týmto spôsobom, uviedol, si kráľovstvo môže zabezpečiť svoj finančný status, keďže bitcoiny a altcoiny budú čoraz viac prijímané na makroekonomickej úrovni.

Osobne si myslím, že tempo prijímania kryptomien je momentálne nezastaviteľné. Musíme konať rýchlo a efektívne, aby sme zabezpečili pozíciu Londýna, dodal.

Bývalý kancelár ministerstva financií tiež varoval, že nie je múdre ignorovať túto triedu aktív, keďže mnohé európske krajiny ju už prijali.
Ak sa na to nepozrieme pozorne, zrazu uvidíme, že pred nami sú už iní ľudia – uzavrel.

Bývalý spolupracovník Theresy Mayovej

Hammond je významný britský politik spojený s Konzervatívnou stranou. Bol ministrom dopravy, ministrom národnej obrany a ministrom zahraničných vecí v kabinete Davida Camerona. Od 13. júla 2016 do 24. júla 2019 bol kancelárom ministerstva financií v kancelárii Theresy Mayovej.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár