Britskí zákazníci PayPal môžu odteraz nakupovať kryptomeny

od Martin Tkáč

Globálny platobný gigant PayPal v piatok oznámil, že jeho britskí zákazníci môžu teraz nakupovať, predávať a držať kryptomeny priamo zo svojich účtov.

Sme radi,môžeme zdieľať, že všetci oprávnení zákazníci z Veľkej Británie môžu teraz nakupovať, vlastniť a predávať #kryptomeny #bitcoin, #ethereum, #bitcoincoin a #litecoin zo svojich účtov PayPal. Nájdite to v aplikácii PayPal.

Rovnako ako v prípade americkej verzie bude PayPal používať newyorskú kryptomenovú spoločnosť Paxos. Práve to umožní nákup, predaj a držanie digitálnych aktív.

Nákupy už od 1 GBP

Minulý mesiac platobný gigant uviedol, že jeho britskí zákazníci budú môcť nakupovať už od 1 libry. Jose Fernandez da Ponte, senior riaditeľ divízie kryptomien PayPal, vtedy povedal:

Náš globálny dosah, odborné znalosti v oblasti digitálnych platieb a znalosti spotrebiteľov a podnikov spolu s prísnymi kontrolami zabezpečenia a dodržiavania predpisov regulačných opatrení nám poskytujú jedinečnú príležitosť pomôcť ľuďom vo Veľkej Británii objaviť kryptomeny.

Dodal, že jeho spoločnosť je „odhodlaná pokračovať v úzkej spolupráci s regulátormi vo Veľkej Británii a na celom svete“ pri implementácii svojich ponúk kryptomeny.

Po zavedení ponuky v Spojenom kráľovstve sa región stal prvou medzinárodnou expanziou produktov kryptomeny spoločnosti, ktoré boli pôvodne uvedené na trh v USA v októbri minulého roka.

Spoločnosť môže ponúkať svoje služby v oblasti kryptomeny obyvateľom Spojeného kráľovstva a môže hrať významnú úlohu pri zvyšovaní expozície voči digitálnym aktívam v krajine.

Odkedy PayPal spustil svoje služby v oblasti kryptomien, spoločnosť zaznamenala obrovský záväzok voči svojej platforme a výrazné zvýšenie tržieb.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár