Britská polícia zaistila kryptomeny v hodnote 180 miliónov GBP

od Martin Tkáč

Britská polícia zaistila v Londýne kryptomeny v hodnote až 180 miliónov libier. To všetko je súčasťou vyšetrovania prania špinavých peňazí organizovanými zločineckými skupinami.

Britská polícia a kryptomeny

Stojí za zmienku, že ide o druhý prípad konfiškácie kryptomeny vo Veľkej Británii za posledné tri týždne. Rozsah je pôsobivý, pretože predchádzajúci takýto prípad sa stal 24. júna. V tom čase bolo zadržaných približne 114 miliónov GBP, teraz 180 miliónov GBP.

Nie je známe, o ktoré kryptomeny išlo, či už o bitcoin, ethereum alebo iné altcoiny. Tiež nevieme, či tieto dva problémy nejakým spôsobom súvisia. V súvislosti s prvým bola zatknutá 39-ročná žena pre obvinenie z prania špinavých peňazí. Z väzby ju už prepustili na kauciu.

Výnosy z trestnej činnosti sa perú mnohými spôsobmi. Aj keď hotovosť naďalej zostáva kráľom v kriminálnom svete s rozširovaním digitálnych platforiem, čoraz častejšie vidíme organizovaných zločincov, ktorí používajú kryptomeny na pranie peňazí, vysvetlil zástupca asistenta komisára Graham McNulty z londýnskej metropolitnej polície.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár