Brit vyhodil pevný disk so súkromným kľúčom do BTC peňaženky v hodnote asi 250 miliónov USD

od Martin Tkáč

Brit James Howells, ktorý sa od roku 2014 snaží presvedčiť mestskú radu Newsportu, aby mu umožnila prehľadať miestnu skládku s cieľom nájsť pevný disk so súkromným kľúčom k jeho bitcoinovej peňaženke, môže teraz získať ďalšiu podporu v jeho úsilí.

James Howells bojuje o svoje bitcoiny

Počítačový vedec James Howells už niekoľko rokov žiada mestskú radu v Newporte, aby mu umožnil prehľadávať miestnu skládku. Dôvod? Vyhodil pevný disk o ktorom tvrdí, že má kľúč od súkromnej peňaženky s hodnotou okolo 7 500 BTC. Mestské zastupiteľstvo zatiaľ jeho žiadosti zamietlo.

V rozhovore pre denník The Sun 35-ročný Howells uviedol, že má dnes podporu „superbohatého hedžového fondu“, ktorý bude platiť za hľadanie na skládke „výmenou za podiel na jeho majetku“.

Ak by to nestačilo, ponúkol mestskej rade až 76 miliónov dolárov, ak disk nájde.

Ako dodal počas rozhovoru, nejde o „bežné“ prehľadanie skládky s lopatami a metlami.

„Máme systém s viacerými dopravnými pásmi, röntgenovými skenermi a skenovacím zariadením, ktoré sú pripravené rozpoznávať objekty podobné veľkosťou a hustotou ako pevný disk,“ uviedol.

Howells navyše nežiada, aby ste prehľadali celú skládku. Tvrdí, že jeho analýza leteckých snímok ho priviedla k záveru, že pevný disk sa nachádza na ploche približne 200 metrov štvorcových, ktorú dokáže presne určiť.

Náklady na celú operáciu

Mestské zastupiteľstvo však uviedlo, že „náklady na hľadanie na skládke, skladovanie a úpravu odpadu môžu byť až niekoľko miliónov libier, bez záruky“, že zariadenie sa dá nájsť. Okrem toho sa o týchto dielach hovorí, že majú „obrovský vplyv na životné prostredie“.

Nešťastný majiteľ chýbajúcich bitcoinov zasa tvrdí, že skenovacie zariadenie by ho stálo iba asi 688 000 dolárov, zatiaľ čo čistiaci nástroj, ktorý potrebuje na „odstránenie všetkej kontaminácie“, je asi 138 000 dolárov.

Médiá zbožňujú tragédie v oblasti kryptomien

Všetci sme už počuli o podporovateľovi BTC, ktorý pred viac ako desiatimi rokmi, keď kryptomena nestála za nič, kúpil dve pizze za 10 000 BTC.

Jessica Jorgensen, vývojová riaditeľka ITV, teraz vo svojom príspevku na webe Linkedin oznámila, že hľadá ľudí, ktorí stratili prístup k svojim digitálnym menám. Vyzvala ľudí, aby jej poslali svoje príbehy.

zdroj: bitcoin. pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár