Brian Brooks rezignoval na funkciu generálneho riaditeľa spoločnosti Binance.US

od Martin Tkáč

Brian Brooks oznámil svoju rezignáciu na post generálneho riaditeľa spoločnosti Binance USA, do ktorej nastúpil 1. mája tohto roku.

Na svojom osobnom účte na Twitteri Brooks nešiel do väčších podrobností a vysvetlil iba, že medzi riadiacou radou existujú rozdiely, pokiaľ ide o strategické smerovanie burzy.

Zdravím vás #krypto komunita. Oznamujem vám, že som odstúpil z funkcie generálneho riaditeľa spoločnosti @BinanceUS. Napriek rozdielom v strategickom smerovaní prajem bývalým kolegom veľa úspechov. Nové vzrušujúce veci, ktoré prídu!

Brooks uviedol, že voči spoločnosti nemá zášť a želal svojim kolegom čo najlepšiu budúcnosť.

Generálny riaditeľ spoločnosti Binance CZ vydal po Brooksovej rezignácii oficiálne vyhlásenie, v ktorom ubezpečil, že používateľov jeho odchod neovplyvní.

Vyhlásenie Binance-USA

Brooks nahradil Catherine Coleyovú

Brooks prevzal funkciu generálneho riaditeľa spoločnosti Binance USA a nahradil Catherine Coleyovú, ktorá tvrdo pracovala na tom, aby sa Binance dostala do popredia severoamerického trhu.

Po jej nahradení Catherine Coleyová zostala takmer úplne ticho, čo niektorí chápu ako odpor a iní ako opatrnosť pred možným súdnym konaním.

Brooksove profesionálne výsledky z neho urobili zlatého kandidáta na vedenie úsilia Binance posilniť pozíciu akciového trhu na americkom trhu. Na Binance sa v súčasnej dobe zameriava niekoľko regulačných orgánov po celom svete za to, že údajne nemali ústredie, ponúkali deriváty bez toho, aby boli v súlade s právnymi predpismi, a fungovali bez riadnej licencie. Spojené kráľovstvo, Taliansko, Malajsie, Japonsko a Malta sú niektoré z krajín, ktoré vydali varovania Binance.

Brian Brooks však pochádza z privilegovaného postavenia bývalého kontrolóra meny prezidenta Trumpa. Okrem toho zastával dôležité miesto v konkurenčnej spoločnosti – Coinabse. Išlo teda o strategickú akvizíciu v snahe priblížiť sa regulátorom a hlavným hráčom v americkom odvetví kryptomien.

zdroj: decrypt.co, twitter.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár