Brian Armstrong očakáva, že medvedí trh bude pokračovať ešte mnoho mesiacov

Brian Armstrong, generálny riaditeľ spoločnosti Coinbase, očakáva, že súčasný pokles trhu bude trvať 12 až 18 mesiacov. Povedal však, že jeho spoločnosť bola na takúto situáciu pripravená.

od Simona

NEWSLETTER okrypte.sk

Brian Armstrong hovorí o situácii na trhu

V nedávnom rozhovore pre CNBC generálny riaditeľ Coinbase povedal, že medvedí trh by na trhu s kryptomenami nemal trvať dlhšie ako 18 mesiacov.

„Všetci dúfame, že medvedí trh bude trvať 12 až 18 mesiacov a uvidíme úspešné zotavenie, ale samozrejme musíte počítať s tým, že to môže trvať dlhšie. A takto o tom uvažujeme v Coinbase. A nesnažíme sa to preháňať v predpovedaní budúcnosti,“ vysvetlil.

Coinbase, založená v roku 2012, už prežila predchádzajúci pokles na trhu s kryptomenami. S ohľadom na túto skutočnosť je Armstrong presvedčený, že jeho obchodná platforma vzíde z tejto éry opäť ako víťaz.

„Ako spoločnosť sme prešli štyrmi takýmito cyklami. A to sme na trhu len desať rokov… Ak sa nenecháme len tak rozptýliť a budeme pokračovať vo výrobe skvelých produktov, budeme sa mať dobre ďalších päť alebo desať rokov,“ dodal.

Za zmienku však stojí, že v druhom štvrťroku 2022 Coinbase vykázala čistú stratu až 1,1 miliardy dolárov. Aj prvá štvrtina bola dosť neúspešná. Kvôli útlmu a odlivu investorov sa firma dokonca rozhodla znížiť náklady a v júni prepustila 18 % zamestnancov.

bitcoin

Medvedí trh potrvá len do začiatku roku 2023?

Minulý mesiac spoločnosť Grayscale Investments analyzovala aj aktuálnu situáciu na trhu a porovnávala ju s predchádzajúcimi medvedími cyklami. Analytici spoločnosti zdôraznili, že poklesy na kryptomenových burzách začali v polovici júna tohto roka a môžu pokračovať až do začiatku roka 2023. Odborníci potom dodali, že „napriek cenovým poklesom, likvidácii položiek a volatilite cenám priemysel kryptomien naďalej silnie a inovuje tým, že posúva hranice toho, čo je možné.“

zdroj: cnbc.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár