Brazílsky klub São Paulo zaplatil za transfer hráča v USDC

Brazílsky klub São Paulo zaplatil za transfer hráča v USDC

od Martin

Tento týždeň São Paulo, jeden z najdôležitejších brazílskych futbalových tímov, oznámil akvizíciu Giuliana Galoppa, hráča argentínskeho klubu Banfield. Zaujímavosťou je, že prostriedky za hráča boli prevedené vo forme USD Coin (USDC), teda stablecoinom. Transakcia prebehla prostredníctvom burzy Bitso. Thales Araújo de Freitas, generálny riaditeľ platformy, označil transakciu za „historický moment pre futbal Bitso, São Paulo a Južnú Ameriku“.

NEWSLETTER okrypte.sk
Platba v USDC

Nie je náhoda, že São Paulo experimentuje s kryptomenami na uskutočnenie takejto transakcie. V januári sa Bitso stal sponzorom klubu, jedného z najväčších v Brazílii, ktorý vlastní legendárny štadión Morumbi.

Najnovšie oznámenie vyvolalo osobitný záujem v Argentíne. Bolo to tam interpretované ako pokus Banfieldu obísť menové obmedzenia platné v tejto krajine, ktoré zaväzujú vývozcov konvertovať americké doláre na argentínske peso do piatich dní od uzavretia transakcie. Pre Banfield by malo zmysel používať USDC, keďže predpisy nespomínajú kryptomeny.

Dante Disparte, riaditeľ stratégie spoločnosti Circle, jednej zo spoločností stojacich za USDC, na Twitteri uviedol, že ich stablecoiny sa používajú „ako platobný prostriedok používaný na zabránenie menovému riziku“.

Použitie USDC spoločnosťami São Paulo a Bitso nie je náhoda. V novembri sa burza spojila so spoločnosťou Circle, aby spustila medzinárodnú transferovú službu. Bitso v rámci toho spracoval až 1 miliardu dolárov v kryptomenách.

Prevod peňazí medzi São Paulom a Banfieldom mohol stáť menej ako riešenia ponúkané spoločnosťou SWIFT. Zdá sa však, že argentínsky klub sa nebude môcť vyhnúť menovému riziku, pretože klub bude musieť previesť celú sumu transakcie na argentínske peso oficiálnym výmenným kurzom.

Brazílsky futbalový klub São Paulo zaplatil za transfer hráča v USDCKlub tiež nezverejnil výšku transferu, no argentínsky denník La Nación ju odhadol na 8 miliónov dolárov. Pre klub veľkosti Banfield je to významná suma.

Iné problémy

Používanie kryptomien predstavuje pre Banfield aj ďalšie ťažkosti. Pre obrat USDC bude klubu odobratý prístup na oficiálny burzový trh hráčov na 90 dní. Použitie USDC urýchlilo prevod a bol to dobrý marketingový nápad, ale ako vidíte, spôsobilo to ďalšie problémy. Tie však vyplývajú z regulácie, nie zo samotnej technológie.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár