Brazília pracuje na svojom CBDC. Projekt „Open Finance“ predpokladá integráciu so stablecoinmi

Brazília pracuje na svojom CBDC. Projekt „Open Finance“ predpokladá integráciu so stablecoinmi

Riaditeľ Bank of Brazil Roberto Campos Neto poskytol podrobnosti o tom, akú kľúčovú úlohu by CBDC ich národnej meny - real - mohla hrať v budúcnosti osobných financií. Neto predstavil koncept „otvorených financií“ pomocou „super aplikácie“, ktorá bola integrovaná s PIX (platobná sieť). Okrem toho hovoril o integrácii CBDC so stablecoinmi.

0 komentárov

Newsletter news
Guvernér Bank of Brazil predstavuje digitálny koncept „Open Finance“

Počas online podujatia s názvom Febraban odhalil guvernér Brazílskej banky – Roberto Campos Neto – koncept digitálnej meny brazílskej centrálnej banky (CBDC). Návrh súvisiaci s novým typom majetku má stále viac funkcií. Projekt súvisiaci s brazílskym CBDC sa nazýva „Open Finance“.

Myšlienkou banky je integrovať CBDC s tradičnými aj decentralizovanými finančnými štruktúrami a inštitúciami, ktoré obsluhujú tento typ aktív. Prezentovaná „super aplikácia“ má používateľom umožniť ukladať stablecoiny a CBDC do špeciálnej digitálnej peňaženky.

Počas svojho prejavu Campos Neto vysvetlil:

Toto je v podstate ukážka toho, čo bude táto integrácia, o ktorej hovorím. Namiesto niekoľkých mobilných aplikácií od viacerých bánk získate systém, ktorý to všetko integruje na jednom mieste.
Vďaka tejto možnosti budú mať používatelia prístup k úplnému obrazu o svojich zdrojoch.

Hoci koncept digitálnych financií brazílskej banky dlhodobo rastie a projekt pomaly napreduje, inštitúcia neuviedla približný termín jeho dokončenia. Centrálna banka a spolupracujúce organizácie stále testujú rôzne implementácie a funkcie, ktoré by nové aktívum malo. Campos Neto však oznámil, že mena bude fungovať ako most do sveta decentralizovaných financií a jeho krajina smeruje k menovej digitalizácii.

Campos Neto v tejto veci uviedol:

Digitálny real je mostom do prostredia DeFi. Prenášame digitálny svet do bankového systému. Niekoľko ďalších centrálnych bánk robí opak. V skutočnosti vytláčajú digitálne technológie z bankovníctva.

Centrálne banky pracujú na CBDC

Slová Camposa Neta však nie sú celkom pravdivé. No a viaceré digitálne meny centrálnych bánk sú už v štádiu pilotných testov národných inštitúcií. Na zavedení digitálneho eura pracuje aj Európska únia a zákonodarcovia očakávajú, že bude čoskoro regulované. Podobne aj Federálna rezervná banka v New Yorku skúma interoperabilnú sieť digitálnych peňazí centrálnej banky. Navyše v Argentíne bol dokonca návrh projektu, ktorý by eliminoval fyzické peniaze.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár