Brazília chce regulovať kryptomeny do konca júna 2022

od Simona

V reakcii na vysoký záujem o kryptomeny medzi svojimi občanmi Brazília pracuje na zjednotenej legislatíve pre bitcoin a ďalšie digitálne meny. Spoločná práca rôznych rezortov vlády má vyústiť do prijatia návrhu zákona v prvej polovici tohto roka.

Adopcia BTC sa blíži

V krajine sa paralelne prerokúvali dva samostatné návrhy zákonov. Senátorka Iraja Abreuová, zamietla senátny návrh zákona a presadila návrh zákona vytvorený Poslaneckou snemovňou. Niektoré ustanovenia však zahrnula do prvého návrhu. kým senátny návrh zákona schválil len Výbor pre hospodárske záležitosti (CAE), druhý návrh schválila Poslanecká snemovňa.

Rýchle vysvetlenie pre tých, ktorí nepoznajú brazílske vládne štruktúry, toto ušetrí jeden krok, ktorý musí prejsť novým zákonom. Celý proces sa teda urýchli.

Predseda brazílskeho Senátu dá o zákone hlasovať pravdepodobne budúci týždeň. Po schválení v Senáte sa návrh zákona vráti do Poslaneckej snemovne, ktorá už k tejto verzii návrhu zákona vyjadrila kladný postoj. Toto bude posledný krok, po ktorom bude projekt doručený na stôl prezidenta krajiny. Ak návrh prejde tento mesiac v Senáte a budúci mesiac v Snemovni, plány na jeho schválenie do konca júna by sa mohli stať realitou.

Kanadská ropná spoločnosť vyčlení nevyužitú energiu na ťažbu BTC

Brazília chce zakročiť proti zločincom v oblasti kryptomien

Brazílska centrálna banka aktívne spolupracuje so zákonodarcami a presadzuje, aby bola legislatíva schválená čo najskôr. Podľa zákona bude musieť brazílska vláda zriadiť agentúru, ktorá sa bude zaoberať novým trhovým sektorom.

Jeho úlohou bude autorizovať a kontrolovať fungovanie poskytovateľov kryptomenových služieb vrátane brokerov a búrz. Legislatíva sa tiež zameriava na riešenie nového typu podvodu špecifického pre zločiny spáchané v kryptomenovom priemysle. Zločincom hrozia štyri až osem rokov väzenia a tiež vysoký peňažný trest.

Nový zákon sa bude vzťahovať aj na tých, ktorí „organizujú, spravujú, ponúkajú alebo distribuujú peňaženky a taktiež sprostredkúvajú operácie súvisiace s virtuálnym majetkom s cieľom získať nezákonnú výhodu na úkor tretej osoby“ , píše sa v zákone. 

Zatiaľ čo brazílsky právny rámec je navrhnutý tak, aby zasiahol proti zlým činom, podporí aj zodpovedné inovácie občanov. Ak bude uzákonený, hardvér a softvér používaný právnickými osobami na ťažbu a spracovanie digitálnych aktív budú oslobodené od určitých daní.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár