Brazília a Bitca spoločne vydávajú tokeny fanúšikov NFT

od Martin Tkáč

Brazílska národná futbalová federácia (CBF) uzavrela so spoločnosťou Bitci dohodu o zavedení zbierky fanúšikovských tokenov NFT.

V rámci dohody, ktorá bude platiť na ďalšie tri roky, bude turecká blockchainová spoločnosť Bitci spolupracovať na dodávaní tokenov NFT brazílskym futbalovým fanúšikom po celom svete. Zatiaľ čo mnoho športových líg a tímov má v súčasnosti NFT v ponuke, Bitci je jednou z mála platforiem, ktoré ponúkajú NFT tokeny aj tokeny fanúšikov. Žetóny fanúšikov fungujú ako kryptomena klubu a dajú sa zameniť za nákup VIP výhod, ako je hlasovanie za oficiálne rozhodnutia tímu, nákup tovaru alebo dokonca stretnutie s hráčmi.

Zatiaľ neexistujú žiadne oficiálne informácie o tom, kedy bude možné kúpiť tokeny alebo NFT. Tlačová správa uviedla, že dátumy budú stanovené spoločne Bitci a CBF a s tokenmi sa bude obchodovať neskôr.

Karty NFT, ktoré Bitci ponúkne pre brazílsky národný tím, nebudú predstavovať iba mužský a ženský tím, ale aj ich tímy U20, U17 a U15. Podľa samotného tímu má brazílsky futbal najviac fanúšikov na svete a Bitci pomôže tým, ktorí žijú ďaleko, spojiť sa s tímom digitálne, keď to nemôžu fyzicky urobiť.

Podľa dohody sa navyše spoločnosť Bitci stáva oficiálnou kryptomenou brazílskeho národného tímu s rastúcou zbierkou NFT. To znamená, že CBF nemôže počas trvania zmluvy spolupracovať s inými spoločnosťami založenými na blockchaine. Aj keď nejde o bežnú výhradu, bude obmedzovať CBF na určité výhody, pretože spoločnosť Bitci ešte nemusí poskytovať lístky na základe blockchainu. Bitci uzavrel podobné dohody so Španielskou futbalovou federáciou (RFEF), tureckým basketbalovým tímom Real Betis a McLaren Racing.

Generálny riaditeľ spoločnosti Bitci Onur Altan Tan vyjadril nadšenie z fúzie:

Vďaka tejto dôležitej spolupráci sme veľmi radi, že môžeme našu technológiu preniesť do Južnej Ameriky. Podľa nezávislého prieskumu sme hrdí na to, že sme pre brazílsky tím jediným blockchainovým obchodným partnerom.

Ostatné národné futbalové tímy vo svete NFT

Brazílsky tím je iba posledným národným tímom, ktorý oznamuje vydanie NFT alebo fanúšikovských žetónov. Nedávno Portugalská futbalová federácia (FPF) oznámila, že uzavrela partnerstvo so spoločnosťou Socios s cieľom vydať token v aplikácii na zapojenie fanúšikov. Žetóny, ktoré boli vydané minulý týždeň, umožňujú fanúšikom futbalového tímu získať VIP odmeny vrátane hlasovacích práv pri rozhodovaní o niektorých tímoch, exkluzívnych diskusných fór s hráčmi a trénermi a všetkých hier a súťaží, ktoré Socios ponúka.

Ďalšími krajinami, ktoré sa zapoja do akcie, sú Nemecko, ktoré má dohodu o NFT s Fanzone, a Francúzsko a Belgicko, ktoré uzavreli partnerstvo so spoločnosťou Sorare pri zavedení NFT.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár