Brazília: 48% občanov tvrdí, že BTC by mali byť národnou menou

od Martin Tkáč

Prieskum spoločnosti Sherlock Communications prostredníctvom výskumnej platformy Toluna ukázal, že 48% Brazílčanov verí, že ich krajina by mala prijať bitcoin ako svoju oficiálnu menu. Miestna spravodajská služba Valor Investe uviedla, že s touto myšlienkou súhlasí 31% Brazílčanov a 17%.

Okrem Brazílčanov boli do štúdie zapojení aj ľudia z Argentíny, Kolumbie, Kostariky, Salvadoru, Venezuely a Mexika.

Dočítame sa v ňom:

Brazílčania boli najsilnejšími zástancami zákonného platidla bitcoinov v regióne. Až 56% z nich podporuje prístup Salvádora a 48% tvrdí, že chcú, aby Brazília nasledovala jeho príklad.

Respondenti sa pýtali aj na vyhliadky na kryptomeny v Brazílii. 31% respondentov vidí pokrok v tejto otázke, zatiaľ čo 35% uviedlo, že juhoamerická krajina stále zaostáva za ostatnými krajinami. 23% respondentov navyše verilo, že v budúcnosti bude používateľov bitcoinov oveľa viac. Existovali iba 4% celkových skeptikov, že sa trh s kryptomenami v Brazílii zrúti.

Štúdia tiež zistila, že Brazílčania investujú do bitcoinu predovšetkým kvôli diverzifikácii – 55% ľudí. Na druhom mieste bola ochrana pred infláciou a ekonomickou nestabilitou, ktorú si vybralo 39% respondentov. Na druhej strane 37% respondentov uviedlo, že kupujú BTC a kryptomeny, aby držali krok s technologickými trendmi. Samotnú existenciu bitcoinu si uvedomuje až 92% respondentov. Na porovnanie, iba 31% vie o Ethereu.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár