Brad Garlinghouse tvrdí, že USA môžu tento rok regulovať trh s kryptomenami

Podľa generálneho riaditeľa Ripple Brada Garlinghousea je podpora regulácie kryptomien v Spojených štátoch „obojstranná a dvojkomorová“. Optimistický je aj v otázke, či sa podarí dosiahnuť „transparentnosť predpisov“.

od Martin Tkáč

Newsletter news
Podpora regulácie v USA

Generálny riaditeľ spoločnosti Ripple Brad Garlinghouse vo vlákne na Twitteri z 3. januára napísal, že je „opatrne optimistický“, že USA získajú „prelomovú“ regulačnú jasnosť pre odvetvie kryptomien už v roku 2023. Dodal, že podpora regulácie je „obojstranná a dvojkomorová“.

Garlinghouse poznamenal, že americké úrady nezačínajú s „čistým štítom“ regulácie. Poukázal na zákony ako zákon o transparentnosti trhu s cennými papiermi, zákon o zodpovednej finančnej inovácii a zákon o transparentnosti odvetvia digitálnych tokenov.

Podľa generálneho riaditeľa spoločnosti Ripple „v stávke nemôže byť viac“. Dodal, že „žiadny návrh zákona nie je dokonalý a pravdepodobne nikdy nebude taký, ktorý poteší každého,“ a snahy o vytvorenie takýchto nariadení by nemali blokovať pokrok v práci Kongresu na regulácii kryptomien.

Uviedol, že USA sú za Singapurom, Európskou úniou, Brazíliou a Japonskom, pokiaľ ide o legislatívu a reguláciu kryptomien.

Podľa jeho názoru nedostatok koordinovaného úsilia o implementáciu regulačných rámcov globálne aj v USA „naďalej posúva podniky z trhu blockchain do krajín s nižším regulačným prahom, čo vedie k „niekedy katastrofálnym výsledkom“, ako napr. kolaps FTX.

SEC vs. Vlnenie

V decembri 2020 podala Komisia pre cenné papiere a burzu USA (SEC) žalobu na Ripple, v ktorej tvrdila, že spoločnosť predáva tokeny XRP ako neregistrované cenné papiere.

SEC tiež tvrdí, že Ripple získal miliardy dolárov predajom XRP, ale nezaregistroval svoju ponuku ako proces predaja cenných papierov. Spoločnosť, samozrejme, obvinenia odmietla. Tvrdí, že XRP je kryptomena a nie cenný papier.

V októbri Garlinghouse povedal v D.C. Fintech Week, že očakáva, že prípad proti jeho spoločnosti bude uzavretý v prvej polovici roku 2023.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár