Brad Garlinghouse hovorí, že Ripple vyhrá súd s SEC

Generálny riaditeľ Ripple Brad Garlinghouse hovorí, že je „optimistický“, pokiaľ ide o súdny spor Komisie pre cenné papiere a burzu (SEC) v súvislosti s XRP. Je presvedčený, že verdikt padne v roku 2023 a bude priaznivý pre jeho firmu.

od Martin Tkáč

Newsletter news
Brad Garlinghouse s napätím očakáva verdikt v kauze XRP

Pripomeňme, že Komisia podala žalobu na Garlinghousa a spoluzakladateľa spoločnosti Chrisa Larsena v decembri 2020. Išlo o predaj XRP tokenov, čo bola podľa regulátora forma neregistrovanej (a teda nelegálnej) ponuky cenných papierov.

Ripple tvrdí, že XRP nie je cenný papier.

Generálny riaditeľ uviedol, že verdikt v prípade očakáva v najbližších mesiacoch a dodal, že neočakáva, že jeho spoločnosť prípad prehrá.

Od začiatku som si myslel, že je úplne jasné, že fakty sú na našej strane, že právo je na našej strane… A myslím si, že sudca si určite vypočuje naše argumenty – vysvetlil .

Kritizoval aj politiku SEC.

„SEC a predseda výboru Gary Gensler dali veľmi jasne najavo, že takmer všetky kryptomeny považujú za cenné papiere. A to ponecháva veľmi málo miesta na diagrame Venna – dodal.

V skutočnosti predseda SEC Gary Gensler niekoľkokrát povedal, že hoci bitcoin je komodita, väčšina tokenov a kryptomien sú cenné papiere.

Verdikt je dôležitý nielen pre Ripple

Garlinghouse zdôraznil, že verdikt nebude dôležitý len pre jeho spoločnosť, ale aj pre celé odvetvie.

Niečo, čo som tu v Davose mnohokrát počul je to, aké dôležité je to nielen pre Ripple… ale skutočne aj pre celý trh s kryptomenami v Spojených štátoch,“ povedal.

 

„Stále pripomínam ľuďom, že mimo USA sa kryptomeny stále vyvíjajú, Ripple stále rastie a mali by sme sa uistiť, že budeme pokračovať v zapájaní aj neamerických regulátorov,“ dodal.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár