Bomba obtiažnosti siete Ethereum bude predstavená neskôr

od Martin Tkáč

Bomba s problémami siete Ethereum bude predstavená neskôr, povedal Tim Beiko. Je však vhodné dodať, že testovacia sieť Sepolia má v najbližších dňoch prejsť testami, čím sa priblížime k prechodu Etherea na Proof of Stake.

NEWSLETTER okrypte.skTesty siete Ethereum

Podľa Etherscan bol hard fork spustený v bloku číslo 15050000 okolo 6:54 ET 30. júna. Hard fork oneskorí bombu s ťažkosťami o približne 700 000 blokov alebo približne 100 dní. Vývojári tak získajú štvrtinu na dokončenie potrebných prác.

Komunitný manažér Ethereum Foundation Tim Beiko v ten istý deň na Twitteri poznamenal, že situácia „vyzerá dobre“.

Všetky monitorované uzly okrem @OpenEthereumOrg, ktorý nepodporuje fork, sú synchronizované

– napísal.

Nethermind tiež potvrdil úspech hard forku a dodal, že bomba obtiažnosti bola úspešne odložená.

Bomb of Difficulty je mechanizmus zavedený s cieľom postupne odradiť ethereových (ETH) baníkov od ťažby mincí pomocou algoritmu Proof of Work (PoW). V praxi vám to pomôže prejsť na Proof of Stake.

Beiko tiež zdieľal príspevok od Ethereum Foundation na Twitteri, v ktorom oznámil, že testovacia sieť Sepolia uskutoční cvičnú skúšku The Merge v najbližších dňoch.

Po rokoch práce na zavedení Proof of Stake do Ethereum sme teraz v záverečnej testovacej fáze: Testovanie sieťových nasadení!
Pretože Ropsten už prešiel na Proof of Stake.Sepolia je teraz pripravená na zlúčenie. Po Sepolii sa budú musieť zlúčiť iba Goerli / Prater pred prechodom na mainnet

– popísané v príspevku.

Kedy bude konečný prechod na PoS?

Na webovej stránke Ethereum Foundation sa odhaduje, že oficiálne spojenie, teda prechod na PoS, sa uskutoční približne v treťom a štvrtom štvrťroku tohto roka. Najnovší príspevok k prípadu však uvádza, že „dátum prechodu na PoS na hlavnej sieti Ethereum nebol stanovený. Každý zdroj, ktorý tvrdí opak, môže byť podvod. Aktualizácie budú zverejnené na tomto blogu.

S najväčšou pravdepodobnosťou sa však všetko stihne ešte tento rok. Pre sieť Ethereum to bude veľký prielom.

Nedá sa vylúčiť, že prechod na PoS výrazne zvýši mieru ETH. Môže to dokonca znamenať, že Ethereum dá bitcoinu rukavicu ako sieť v boji za lídra na trhu s kryptomenami.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár