Boli vypustené prvé parachainy Polkadot

od Martin Tkáč

Polkadot oznámil spustenie prvých parachainov, teda súboru jednotlivých blockchainov, ktoré budú fungovať paralelne v rámci jeho ekosystému.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK
Prvá várka parachainov Polkadot

Podľa oficiálneho oznámenia sú sloty pre prvé parachainy pridelené rôznym blockchainovým projektom postaveným na sieti Polkadot. Ide okrem iného pre decentralizované financie (DeFi), investície, kryptopôžičky a smart kontrakty.

Prvými parachainmi, ktoré si prenajali slot v reléovom reťazci Polkadot až na 96 týždňov, sú Acala, Moonbeam, Parallel Finance, Astar a Clover.

Dnes, 18. decembra, sa pripojte k veľkolepej párty a oslávte oficiálne spustenie siete! Nalaďte sa na #PolkadotParachainParty a vypočujte si od zakladateľov Polkadot @gavofyork a @rphmeier, ako aj od prvých víťazov aukcie parachainov.
Začíname o 18:00 SEČ👇

Viacreťazcová štruktúra

Tento projekt bol spustený päť rokov po zverejnení vízie heterogénnej viacreťazcovej štruktúry v bielej knihe Polkadot.

Parachain je dôležitým úspechom pri realizácii vízie spoluzakladateľa Etherea Dr.Gavina Wooda pre prepojené blockchainy.

DR. Wood povedal:

Žiadny jednotlivý blockchainový projekt nefunguje optimálne pre každý prípad použitia. Každý reťazec prichádza s kompromismi, vďaka čomu je vhodný na niektoré účely a na iné nie. Model parachainu bol vytvorený s presvedčením, že budúcnosť Web 3 bude zahŕňať mnoho rôznych typov blockchainov, ktoré budú spolupracovať.

Dodal, že blockchainy musia prijať webový koncept uspokojovania rôznych potrieb poskytovaním rôznych služieb. Verí, že parachainy môžu poskytnúť toto riešenie.

Majk Spirit NFT

Polkadot pridelí 100 parachain slotov

V priebehu nasledujúcich mesiacov Polkadot nakoniec pridelí 100 parachainových slotov rôznym blockchainovým projektom vybudovaným vo svojej sieti.

Zatiaľ čo prvá várka parachainových slotov bola pridelená prostredníctvom aukcie, nie všetky budú pridelené rovnakým spôsobom.

Napriek tomu sa projekt pripravuje na druhú sériu parachainov, ktorá sa začne 23. decembra 2021, s celkovo šiestimi aukciami.

Šesť víťazných projektov bude podľa Polkadot spustených v hlavnej sieti 11. marca 2022.

Stojí za zmienku, že parachainy už úspešne fungujú v kanárskej sieti Polkadot, Kusama, kde bolo doteraz pridelených 13 slotov.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár