Bojovníčka UFC bude prvou športovkyňou, ktorá dostane výplaty v Bitcoine

od Martin Tkáč

Luana Pinheiro je bojovníčkou federácie UFC z Brazílie. Práve bola vyhlásená ako prvá atlétka v Latinskej Amerike, ktorá dostáva celý plat v bitcoinoch.

NEWSLETTER okrypte.sk
Luana Pinheiro dostane výplatu v bitcoinoch

Luana Pinheiro, oznámila verejnosti, že uzavrela partnerstvo s Bitwage. Vďaka tejto spolupráci dostane svoj plat od UFC v primárnej kryptomene. Pinheiro oznámila, že naďalej dostáva platby FIAT od svojich sponzorov, ale potom ich premieňa na BTC prostredníctvom Bitwage.

Bojovníčka je momentálne na 15. mieste vo svojej kategórii UFC. Vyhrala posledných osem zápasov v rade. Vysvetľuje, že sa rozhodla poberať plat v bitcoine na naliehanie svojho partnera a iného bojovníkov. Hovoríme o Matheusovi Nicolausovi, ktorý tiež v marci oznámil, že za boj v UFC bude dostávať plat v bitcoine.

Pinherio porovnáva vlastnosti bitcoinu k jej bojovým štýlom jiu-jitsu. Zdôrazňuje, že uprednostňuje zarábanie v BTC a nebojí sa volatilného kurzu poprednej kryptomeny. Volatilita je podľa nej kľúčovým motorom zhodnocovania aktív.

Premýšľajte o tom: získanie čierneho pásu v Brazílii v Jiu Jitsu trvá v priemere 10-15 rokov, takže moja časová preferencia je tu rovnako dlhá, ak nie dlhšia. Všetko ostatné je pre mňa len hluk a čím nižšia cena, tým viac bitcoinov môžem mať v budúcnosti

Brazílčanka tvrdí, že bitcoin vníma ako zaistenie proti inflácii, keďže kúpna sila fiat mien sa v priebehu rokov s infláciou zhoršila, zatiaľ čo BTC je napriek rôznym korekciám stále v vzostupnom trende.

Nezabudnite, že som z Brazílie, takže o inflácii a jej dôsledkoch trochu viem. Narodila som sa v roku 1994, približne v čase, keď bol predstavený brazílsky real, v tom čase naviazaný 1:1 na americký dolár. Teraz je to 5 BRL za 1 dolár. Bitcoin je tu na to, aby chránil pred infláciou

Federácia bojových umení Ultimate Fighting Championship (UFC) sa už nejaký čas pohybuje odvážnejšie na trhu digitálnych aktív. V apríli nadviazalo UFC spoluprácu s kryptomenovou burzou Crypto.com. Vďaka tomuto partnerstvu začalo UFC vyplácať svojim hráčom bonus za boj v bitcoine.

zdroj: beincryto.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár