BNB Chain predstavuje plány na decentralizáciu

BNB Chain predstavuje plány na decentralizáciu

od Simona

Binance Smart Chain (BSC) je často kritizovaný za svoj centralizovaný charakter. To je dôvod, prečo Binance vo februári oznámila zlúčenie BSC a BNB Beacon Chain (predtým známeho ako Binance Chain) s cieľom vytvoriť Build N ‚Build (BNB) Chain, viac decentralizovaný a škálovateľný reťazec.

NEWSLETTER okrypte.sk

BNB Chain v utorok zverejnil plán rozvoja interoperability medzi reťazcami, decentralizácie, riadenia a ďalších.

Decentralizácia a open source aplikácie

Podľa oficiálneho vlákna Twitteru počet mesačných používateľov BNB Chain dosiahol 2 milióny, čo je dvojnásobok počtu Etherea. Príspevok zdôraznil, že nadchádzajúce zmeny sa zamerajú na zvýšenie decentralizácie blockchainu, zavedenie open source aplikácií do Beacon Chain a takmer zdvojnásobenie počtu validátorov vďaka návrhu BEP-131.

Tím verí, že to používateľom poskytne vyšší stupeň transparentnosti a bezpečnosti.

BNB Chain, známy tým, že umožňuje používateľom jednoducho vytvárať svoje vlastné platformy prostredníctvom BNB Application Sidechain (BAS), posunie ZkRollupy na BAS, aby nakoniec prešiel na zkBAS. Táto zmena môže zlepšiť rovnováhu medzi bezpečnosťou a výkonom a zvýšiť priepustnosť transakcií.

Riešenia BAS a zkBAS pre budovanie „aplikačnej infraštruktúry“ vyriešia problémy s výpočtovým výkonom a ukladaním dát.

Podľa CZ vďaka vylepšeným funkciám bude BNB Chain budúcnosťou blockchainu. Pôjde o decentralizovaný produkt kontrolovaný komunitou:

„Blockchain dokáže veľa vecí. Prvé aplikácie sa zameriavajú na DeFi, ale myslím si, že BNB Chain je oveľa väčší ako Binnance.com. Komunita určuje jeho budúcnosť. Myslím si, že v budúcnosti budú ľudia interagovať s blockchainom bez toho, aby o tom vedeli. Či už ide o peniaze, bankovníctvo atď.“

BNB Chain je stále lídrom

Podľa Nansena, napriek obrovskému poklesu aktivity v reťazci začiatkom roka 2022, si BNB Chain naďalej udržiava svoju pozíciu lídra v odvetví a najaktívnejšieho reťazca medzi blockchainmi úrovne 1.

Správa tiež poznamenala, že rebranding reťazca z Binance Smart Chain (BSC) na sieť BNB naznačuje zámer expandovať mimo Binance.

zdroj: blockchain.news

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár