Blockchainové startupy za posledné 3 mesiace vyzbierali financovanie cez 4 miliardy dolárov

od Martin Tkáč

Väčšina blockchainových startupov, napriek súčasnému poklesu na trhu s kryptomenami, získala financovanie od investorov. Len v 2. štvrťroku krypto projekty vyzbierali viac ako 4 miliardy dolárov.

Investor investujú do blockchainových start-upov

Podľa CNBC sa nezdá, že by investori v oblasti rizikového kapitálu mali obavy z volatilnej povahy kryptomien. Najmä pri súčasnom prepade trhových cien. Bitcoin, ktorý v apríli dosiahol historický rekord viac ako 63 000 dolárov, sa teraz obchoduje v rozmedzí 33 000 dolárov. To je viac ako 50% pokles oproti ATH.

Cena ETH tiež klesla po dosiahnutí rekordu v máji.

Údaje analytickej firmy CB Insights medzitým odhalili, že kombinované prostriedky prijaté rôznymi blockchainovými spoločnosťami dosiahli spolu 4,38 miliárd dolárov. Tento údaj naznačuje viac ako 50% nárast v porovnaní s prvým štvrťrokom 2021 a takmer deväťnásobný nárast v porovnaní s druhým štvrťrokom 2020.

V máji dostal hlavný technologický kruh Circle od investorov VC 440 miliónov dolárov. Išlo o najväčšie financovanie VC pre blockchainovú spoločnosť. Medzitým Circle plánuje zverejnenie prostredníctvom aliancie so spoločnosťou Concord Acquisition Corp. Ak bude fúzia úspešná, bude mať spoločnosť Circle hodnotu 4,5 miliárd dolárov.

Na druhom mieste skončila spoločnosť Ledger. Spoločnosť, ktorá vytvára hardvérové ​​portfóliá. Podarilo sa jej vyzbierať až 380 miliónov USD. V decembri 2020 generálny riaditeľ spoločnosti Pascal Gauthier poznamenal, že trh s kryptomenami postupne dozrieva a inštitucionálni investori prejavujú záujem o rozvíjajúci sa priemysel.

V rozhovore pre CNBC hlavný analytik spoločnosti CB Insights Chris Bendtsen uviedol:

Pri súčasnom tempe blockchainové financovanie vymaže rekord z konca roka, viac ako trojnásobok sumy získanej späť v roku 2018. Rekordný rok financovania blockchainom je poháňaný rastom spotrebiteľského a inštitucionálneho dopytu po kryptomenách.

Inštitucionálni investori hľadajú angažovanosť na trhu s kryptomenami

Rekordný prílev financií pre blockchainové spoločnosti pochádza z tradičných fondov VC aj z fondov zameraných na blockchain. Niektorí správcovia aktív dokonca vytvárajú blockchainové rizikové zbrane na financovanie projektov v ranom aj neskorom štádiu v priemysle.

V júni gigant rizikového kapitálu Andreessen Horowitz oznámil založenie kryptomenového fondu v hodnote 2,2 miliárd dolárov. Podľa spoločnosti bude nový fond rozdelený na rôzne startupy, kryptomeny a blockchain.

Blockchain Capital získal v máji 300 miliónov dolárov. Na zvyšovaní kapitálu sa podieľali spoločnosti ako PayPal, Visa, hedžové fondy a ďalšie.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár