Blockchain by mohol pomôcť reformovať argentínsky sociálny systém

Dario Nieto, politik z Buenos Aires, predstavil návrh zákona, ktorý, ak vstúpi do platnosti, zavedie blockchain do systému sociálnych dávok v jeho krajine. Zdôraznil, že súčasné riešenia uplatňované vládou sú plné patológií.

od Simona

Newsletter news

Zákon o sociálnej pomoci

Technológiu blockchain využíva mnoho viacúčelových systémov kvôli sledovateľnosti, ktorú táto technológia môže poskytnúť v každej implementácii. Senátor Dario Nieto, politik z Buenos Aires, navrhuje používať blockchain ako základnú súčasť systému riadenia platieb sociálneho zabezpečenia. Za týmto účelom uviedol do legislatívneho obehu zákon, ktorý by skoncoval s mnohými patológiami vyplývajúcimi z takýchto programov.

Podľa jeho názoru platby z programov sociálnej pomoci pravidelne využívajú rôzni sprostredkovatelia na zarábanie peňazí či nútenie poberateľov k účasti na politických aktivitách.

„Riadenie sociálneho plánovania sa stalo obrovským politickým aparátom, pomocou ktorého lídri sociálnych hnutí vydierajú ľudí, aby zneužívali, ako sú žiadanie peňazí späť, chodenie a blokovanie ulíc,“ povedal.

Podľa Nieta s tým môže pomôcť technológia blockchain, ktorá umožní sledovať každú jednu platbu a z procesu vylúči sprostredkovateľov.

„Vďaka blockchainu by peniaze išli z ministerstva sociálneho rozvoja priamo k príjemcovi,“ vysvetlil.

Mesto blockchain

Nie je to prvýkrát, čo Nieto navrhol technológiu blockchain. Už vypracoval návrh zákona, ktorý by využíval technológiu blockchain ako súčasť systému na kontrolu nákupov a štátnych zmlúv.

Buenos Aires je mesto, ktoré už do niektorých svojich infraštruktúr zaradilo blockchain. V súčasnosti je vo finálnej fáze implementácie ID systému založeného na blockchaine s názvom TangoID. Vláda deklarovala, že ho chce spustiť najneskôr do januára 2023.

Blockchain

V auguste mesto tiež oznámilo, že bude prevádzkovať uzly v Ethereu, aby sa dozvedelo viac o sieti. Vedomosti potrebovali úradníci na regulačné účely.

V auguste úrady regiónu Mendoza potvrdili, že umožnia používanie kryptomien v procese platenia daní. V oznámení sa zdôrazňuje, že nová iniciatíva je „strategickým cieľom modernizácie a inovácie“. Daňovníkom poskytuje „rôzne spôsoby plnenia daňových povinností“.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár