Lightning Network prichádza na Twitter

od Martin Tkáč

Jack Dorsey, spoluzakladateľ a generálny riaditeľ mikroblogovacej platformy Twitter a finančnej platobnej spoločnosti Square potvrdil, že jedna z jeho spoločností môže čoskoro integrovať bitcoinovú Lightning Network (LN).

LN je platobný protokol vrstvy 2 uvedený na trh v januári 2018 a beží nad bitcoinom. Je navrhnutý tak, aby zvyšoval škálovateľnosť bitcoinov umožňovaním rýchlejších a lacnejších transakcií v sieti.

V tweete z 11. júna požiadal používateľ Twitteru menom deyonté Dorsey o integráciu Lightning Network do Twitteru. Šéf Twitteru odpovedal „len otázkou času“.

Dorsey najmä nešpecifikoval, či bude platobný protokol zabudovaný do Bluesky alebo Twitter alebo oboch spoločností. Napriek tomu sa LN pravdepodobne použije na mikroplatby bez ohľadu na spoločnosť, ktorú Dorsey integruje.

Dorseyho komentáre vychádzajú z plánov spoločnosti Square rozšíriť svoje ambície zamerané na kryptomeny. Spoločnosť Square zvažuje budovanie hardvérovej peňaženky, ktorá nie je uschovaná.

5. júna Square uzavrel strategické partnerstvo s blockchainovou technologickou spoločnosťou Blockstream. Spoločnosť Square investuje 5 miliónov dolárov do vybudovania zariadenia na ťažbu bitcoinov s otvoreným zdrojom slnečného žiarenia v jednom z ťažobných miest spoločnosti Blockstream v Spojených štátoch.

Za zmienku stojí, že Square je jedným z najväčších firemných držiteľov bitcoinov. Spoločnosť v súčasnosti vlastní približne 8 027 BTC (v hodnote viac ako 300 miliónov dolárov na základe dnešných cien). Spoločnosť Square tiež spustila nadáciu na podporu vzdelávania o kryptomenách. Tento projekt je financovaný z úrokov z podnikovej pokladnice spoločnosti.

zdroj: pixabay.com, twitter.com, zycrypto.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár