Uprednostňuje spoločnosť BlackRock XRP pred bitcoinom? Na internete sa objavila zvláštna fáma

V posledných dňoch sa na sociálnych sieťach objavila fáma, že spoločnosť BlackRock, najväčší správca aktív na svete, mení svoju stratégiu v oblasti kryptomien. Mala by sa vzdať bitcoinu v prospech tokenu XRP Ripple.

od Martin Tkáč

BlackRock uprednostňuje XRP pred BTC?

Spoločnosť BlackRock sa snaží vytvoriť ETF na spotový trh s bitcoinom. Nádej, že spoločnosť uspeje a získa súhlas SEC na vytvorenie takéhoto fondu, udržiava vieru komunity vo výrazný nárast ceny BTC v roku 2024.

Nedávno sa na internete objavili informácie, že spoločnosť mení svoju stratégiu a opustí BTC v prospech XRP. Potvrdila spoločnosť túto informáciu? Nie. V skutočnosti nie je známa ich genéza.

Mnohí v kryptomenovej komunite sa už naučili pochybovať o takýchto „senzáciách“. Používateľ X Budhil Vyas napísal priamo na sociálnej sieti:

Fake News Alert: BlackRock NEprechádza z bitcoinu na XRP. Nenechajte sa oklamať fámami, že najväčší správca aktív na svete sa zbavuje BTC v prospech digitálnych aktív podporovaných Ripple.

Niektorí používatelia X však zdôraznili, že Ripple a BlackRock majú predsa len niečo spoločné. Robert Mitchnick, ktorý je v súčasnosti vedúcim oddelenia digitálnych aktív v spoločnosti pre správu aktív, predtým pôsobil ako vedúci produktovej stratégie a marketingu v Ripple Labs. Takéto osobné prepojenia však nestačia na to, aby sme vyvodili také ďalekosiahle závery o opustení bitcoinovej stratégie.

S najväčšou pravdepodobnosťou teda máme do činenia s typickou falošnou správou, ktorej cieľom je dočasne znížiť cenu BTC.

Začiatkom tohto mesiaca sa objavili aj opačné špekulácie. Niektorí tvrdili, že spoločnosť BlackRock v súčasnosti nakupuje veľké množstvo BTC, aby sa už pripravila na spustenie svojho ETF na spotovom trhu s bitcoinom. Pritom o tom neexistujú žiadne dôkazy.

Čaká sa na rozhodnutie SEC

Ak investujeme do kryptomien, musíme mať na pamäti, že nás v blízkej budúcnosti pravdepodobne čaká veľa krátkodobých otrasov, ktoré ovplyvnia kurz BTC. Niektorí sa budú snažiť využiť skutočnosť, že SEC odložila svoje rozhodnutie o žiadostiach o vytvorenie ETF. Komisia ho môže vydať v druhej polovici októbra alebo opäť zmeniť termín – najneskôr do marca 2024.

Kladná odpoveď pravdepodobne vyvolá prudký nárast na trhu. Najmä preto, že sa očakáva, že SEC čoskoro prijme aj rozhodnutia o ETF na ethereum (spotových aj futures).

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár