BlackRock spúšťa ETF založené na blockchainových spoločnostiach

„Veríme, že digitálne aktíva a technológie blockchainu budú pre našich zákazníkov čoraz dôležitejšie,“ povedal Omar Moufti, produktový stratég ETF BlackRock. Fond v súčasnosti investuje do 35 spoločností súvisiacich s blockchainom. Ide najmä o akcie Coinbase, ale aj ťažobné centrá a iné typy subjektov.

od Simona

Newsletter news

BlackRock investuje do blockchainu

BlackRock, najväčší správca aktív na svete, práve spustil nový fond obchodovaný na burze (ETF), ktorý poskytuje európskym klientom expozíciu v odvetví blockchainu. Podľa medializovaných informácií má čoskoro vzniknúť aj ETF zamerané na metaverse.

Nový blockchain ETF sa nazýva iShares Blockchain Technology UCITS ETF (BLKC) a bol spustený tento týždeň. BlackRock uviedol, že 75% podielu BLKC je založených na blockchain technologických spoločnostiach (hlavne kryptomenových ťažobných centrách a Coinbase), zatiaľ čo zvyšných 25% sú spoločnosti, ktoré nepriamo podporujú blockchainový ekosystém.

ETF zahŕňa okrem iného Akcie Coinbase (13,20 %), akcie The Block (11,40 %) alebo Marathon Digital Holdings (11,13 %) a Riot Blockchain (10,50 %).

blockchain

Omar Moufti povedal, že ETF „umožní našim klientom spolupracovať s globálnymi spoločnosťami, ktoré riadia vývoj vznikajúceho blockchainového ekosystému“.

„Veríme, že digitálne aktíva a technológie blockchainu budú pre našich zákazníkov čoraz dôležitejšie, pretože prípady použitia sa budú vyvíjať v rozsahu a zložitosti,“ dodal.

ETF metaverse

Ako hovorí Bloomberg, BlackRock môže čoskoro doplniť svoju ponuku o ETF zamerané na metaverse s názvom iShares Future Metaverse Tech and Communications ETF. Správa magazínu dodala, že ešte musí byť pripravený celý rozsah fondu, ale môže zahŕňať „spoločnosti, ktoré majú produkty alebo služby súvisiace s virtuálnymi platformami, sociálnymi médiami, hrami, digitálnymi aktívami, rozšírenou realitou a ďalšími“.

Predtým odborníci z BlackRock označovali metaverse ako „revolúciu, ktorá sa práve začína“. Stojí za pripomenutie, že 4. augusta Coinbase oznámila, že uzavrela partnerstvo s BlackRock. Už teraz vidíte, že z toho ťaží – pretovysoká pozícia burzy BLKC. Partnerstvo dáva inštitucionálnym investorom možnosť prístupu na trh s kryptomenami prostredníctvom služby Coinbase Prime.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár