BlackRock oznamuje vystavenie Bitcoin Spot prostredníctvom partnerstva s Coinbase

Najväčšia investičná firma na svete BlackRock, spustila súkromný zverenecký fond Bitcoin Spot pre amerických inštitucionálnych klientov. Ide o dôsledok oznámenia o partnerstve s kryptomenovou burzou Coinbase.

od Simona

NEWSLETTER okrypte.sk

BlackRock sa ponorí do trhu s kryptomenami

Minulý týždeň sme vás informovali o historickom partnerstve medzi finančným gigantom BlackRock a najväčšou kryptomenovou burzou v USA, Coinbase. Teraz dostávame ďalšie správy, že BlackRock spustil súkromný trustový fond Bitcoin Spot pre svojich inštitucionálnych klientov.

„Napriek prudkému spomaleniu trhu s digitálnymi aktívami naďalej zaznamenávame značný záujem niektorých inštitucionálnych klientov o to, ako efektívne a ziskovo pristupovať ku kryptomenám pomocou našich technológií a produktových možností,“ čítame v dnešnom vyhlásení spoločnosti.

Jeden bitcoin dnes stojí 24 634,95 dolárov. Ide o nárast hodnoty tohto majetku o 7,68 % týždenne. BlackRock, investičný gigant a svetová jednotka, spravuje aktíva v hodnote 8,5 bilióna dolárov (k 30. júnu). Spoločnosť hodnotí technológiu blockchain, sektor stablecoinov, kryptomenu a tokenizáciu ako oblasti, v ktorých vidí veľký potenciál.

Spoločnosť v dnešnom vyhlásení odhalila, že je „povzbudená“ k spolupráci prostredníctvom monitorovacích programov RMI a Energy Web. Tiež sa na ne pozerá s nádejou, pretože je presvedčená, že poskytujú transparentnosť v oblasti udržateľnej spotreby energie pri ťažbe bitcoinov.

BlackRock

Svet sa čoraz viac zaujíma o kryptomeny

Spustenie zvereneckého fondu nasleduje po oznámení strategického partnerstva BlackRock s Coinbase. Tie majú za cieľ ponúknuť inštitucionálnym klientom platformy BlackRock Aladdin prístup k bitcoinom. Transakcia umožňuje používateľom Aladdinu, vrátane správcov aktív, penzijných fondov, poisťovateľov a podnikových pokladníkov, manipulovať s bitcoinovými expozíciami priamo vo svojich existujúcich peňaženkách.

Odborníci a riaditelia finančného priemyslu sa domnievajú, že tento krok potvrdzuje záujem inštitucionálnych investorov o kryptomeny. Navyše môže inšpirovať a povzbudiť tradičných finančných konkurentov, aby nasledovali kroky BlackRock. Investičný gigant sa na tento krok pozeral už dlhšie. V apríli tohto roku spustil blockchain ETF. Larry Fink, generálny riaditeľ BlackRock, v marci oznámil, že očakáva, že vojna na Ukrajine urýchli prijatie bitcoinov.

zdroj: blockchain.news

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár