BitMEX preberá jednu z najstarších nemeckých bánk

BitMEX preberá jednu z najstarších nemeckých bánk

BXM Operations AG, dcérska spoločnosť derivátovej burzy BitMEX, oznámila akvizíciu jednej z najstarších nemeckých bánk Bankhaus von der Heydt (BVDH).

od Martin

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Transakcia je súčasťou cieľa BitMEX Group stať sa jedným zo silnejších hráčov v Európe. Ako to chce dosiahnuť? Zriadením jedného kontaktného miesta pre rôzne regulované produkty kryptomien v Nemecku, Švajčiarsku a Rakúsku.

Podľa oznámenia poslednému kroku predchádzalo spustenie BitMEX Link v Európe. Ide o inovatívnu maklérsku službu so sídlom vo Švajčiarsku, ktorá umožňuje klientom nakupovať a predávať digitálne aktíva.

„Regulovaný kryptografický výkon“

Generálny riaditeľ spoločnosti BitMEX Alexander Höptner verí, že „spojenie odborných znalostí o digitálnych aktívach od Bankhaus von der Heydt s inováciami v oblasti kryptomien a škálou BitMEX“ pomôže spoločnosti vytvoriť „regulovanú elektráreň“ pre produkty kryptomien v Európe.

Akvizičné plány komentoval aj Stephan Lutz, finančný riaditeľ spoločnosti:

Nemecko ako najväčšia ekonomika v Európe spája inovatívny prístup k digitálnym aktívam so silným regulačným dohľadom a právnym štátom. To z neho robí hlavný trh pre expanziu BitMEX v Európe.

Zmluvu už podpísali obe zúčastnené strany, BXM Operations AG a súčasný vlastník Bankhaus von der Heydt Dietrich von Boetticher. Bude však dokončená až po získaní súhlasu od BaFin, nemeckého finančného regulátora.

Transakcia má byť dokončená v polovici roku 2022

Akvizícia bude dokončená do polovice roku 2022. BitMEX však nezverejnil kúpnu cenu ani žiadne ďalšie detaily transakcie.

Po jeho ukončení bude banka pokračovať vo svojej činnosti ako samostatný ekonomický subjekt. Generálny riaditeľ a finančný riaditeľ BitMEX sa však pripojí k jeho predstavenstvu.

Začiatkom decembra burza s derivátmi kryptomien oznámila, že budúci mesiac spustí svoju natívnu kryptomenu. Bude sa volať BMEX a predstavený bude v roku 2022 v dvoch fázach.

Prvým je výsadok. Táto etapa sa už začala. Podľa spoločnosti budú používatelia obchodujúci odteraz až do konca marca odmeňovaní tokenmi BMEX podľa objemu obchodov. Distribúcia začne 1. februára 2022.

Burza vytvorila aj doplnkový motivačný systém. Vďaka tomu sa môžu do akcie zapojiť aj noví používatelia. Každý, kto si otvorí účet a splní požiadavky KYC, dostane 5 BMEX a 10 USDT.

Počas druhej fázy sa BMEX stane predajným. Začiatkom druhého štvrťroka mu burza spustí spotový trh, ktorý určí cenu tokenu, denominovaného v USD alebo BTC.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár