Ministerstvo financií uvádza na čiernu listinu 3 Ethereum adresy spojené so skupinou Lazarus

Bitmart hacknutý. Burza stratila približne 200 miliónov USD

0 komentárov

Vo svete kryptomien došlo k ďalšiemu hackerskému útoku na digitálnu zmenáreň. Reč je o platforme Bitmart, ktorá v dôsledku hacku stratila až 196 miliónov dolárov v rôznych tokenoch a menách.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Bitmart hacknutý

Firma Peckshield prvá vo svojom tweete upozornila na niečo znepokojujúce. Stalo sa to v sobotu večer. Ukázalo sa, že z jednej z Bitmart adries je neustály odliv kryptomien a tokenov. Išlo o desiatky miliónov dolárov. Prostriedky boli odoslané na adresu, ktorú Etherscan momentálne označuje ako „Bitmart Hacker“.

V ďalšom tweete Peckshield odhadol straty na 100 miliónov dolárov na rôznych kryptomenách na blockchaine Ethereum a na 96 miliónov dolárov na iBinance Smart Chain. Stratilo sa teda približne 200 miliónov USD.

Hacker systematicky používal 1-palcový decentralizovaný burzový agregátor (DEX) na premenu ukradnutých aktív na ethereum (ETH). Okrem toho použil druhú adresu na vloženie ETH do mixéra Tornado Cash, čo sťažuje sledovanie hacknutých prostriedkov.

Majk Spirit NFT

Na oficiálnom kanáli Telegram predstavitelia Bitmartu pôvodne tvrdili, že odlivy boli rutinné výplaty, pričom tvrdili, že informácie o hackerskom útoku sú falošné správy. Len o niekoľko hodín neskôr generálny riaditeľ spoločnosti Bitmart Sheldon Xia potvrdil, že výbery kryptomien boli skutočne výsledkom hacknutia „narušenie bezpečnosti“.

Momentálne stále zvažujeme možné metódy. Hackerom sa podarilo stiahnuť majetok v hodnote približne 150 miliónov dolárov

– napísal na Twitteri. Prečo poskytol inú sumu ako Peckshield, nie je známe.

Hackeri utiekli so zmesou viac ako 20 tokenov, ktoré zahŕňajú altcoiny ako Binance Coin (BNB), Safemoon, BSC-USD a BPay. Počas hacku boli prelomené aj značné množstvá memocoinov, ako sú BabyDoge, Floki a Moonshot.

Straty vo výške 196 miliónov dolárov z neho robia jeden z najničivejších hackov centralizovaných výmen kryptomien.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár