Bitmain zastavuje prepravu rýpadiel do pevninskej Číny

od Martin Tkáč

Bitmain, jeden z najväčších svetových výrobcov rýpadiel BTC oznámil, že už nebude dodávať svoje výrobky na adresy v pevninskej Číne. Spoločnosť však bude aj naďalej slúžiť zahraničným zákazníkom.

Bitmain tiež podliehal zákazom

Čínsky zákaz ťažby a obchodovania s kryptomenami zasiahol aj Bitmain. Pekinská spoločnosť na svojom účte WeChat oznámila, že od 11. októbra pozastavuje prepravu Antminerov na adresy v Číne. Napriek tomu bude naďalej slúžiť zákazníkom v Hongkongu a na Taiwane.

Prísne dodržiavanie zákonov a predpisov upravujúcich umiestnenie zákazníkov spoločnosti je prevádzkovým princípom, ktorý sme vždy dodržiavali. Od 11. októbra 2021 prestaneme dodávať Antmineru do pevninskej Číny (okrem Hongkongu a Taiwanu).

Čínski zákazníci, ktorí si kúpili dlhodobé produkty, sa môžu spoľahnúť na pomoc našich zamestnancov, ktorí ich budú kontaktovať s cieľom poskytnúť alternatívne riešenia.

Banský gigant dodal, že nová politika neovplyvní zákazníkov na zahraničných trhoch. Podľa oznámenia tím Bitmain „usilovne pracuje na zabezpečení dodania zákazníkom po celom svete“. Spoločnosť preto zvýšila svoju výrobnú kapacitu v oblasti „modulárnych ťažobných kontajnerov“ – Antbox.

Rozhodnutie Bitmainu stiahnuť sa z čínskeho trhu sa zdá logické. Minulý mesiac vykonali miestne orgány vo vnútornom Mongolsku veľkú akciu, ktorá si vyžiadala rekvizíciu 10 100 rýpadiel. Išlo už o 45. konfiškáciu tohto druhu v provincii. Predtým sa úrady zamerali aj na Sichuan, Yunnan, Xinjiang a Qinghai.

Zákaz čínskej kryptomeny

Nepriateľský postoj Číny ku kryptomenám existuje už takmer desaťročie. Až tento rok však krajina a jej centrálna banka zakázali všetkým miestnym inštitúciám obchodovať s kryptomenovými spoločnosťami.

Tento krok okrem bezprostredne badateľného vplyvu na ceny aktív prinútil mnohé subjekty aj k zatvoreniu čínskych pobočiek. Jednou z prvých bola populárna burza Huobi. Zakrátko sa k nej pridal KuCoin.

Ako sme nedávno informovali, v prvých dvoch týždňoch od zavedenia zákazov svoju činnosť ukončilo viac ako 20 spoločností.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár