Bitfinex vytvára výmenu tokenov zabezpečenia regulovanú v Kazachstane

od Martin Tkáč

Burza kryptomien Bitfinex oznámila spustenie novej transakčnej platformy zameranej na ponuky bezpečnostných tokenov (STO) – Bitfinex Securities Ltd. Podľa spoločnosti bude jej nový produkt fungovať v súlade s finančným právom Kazachstanu.

Vlastnosti a ponuka cenných papierov Bitfinex

Podobne ako existujúce riešenia v odvetví digitálnych aktív, Bitfinex Securities bude fungovať nepretržite. Čo je dôležité, spoločnosť implementovala vhodné technológie, ktoré znížia transakčné náklady a zvýšia efektivitu.

Vďaka platforme STO budú mať investori prístup na medzinárodný trh obchodovania s cennými papiermi. Široká škála finančných produktov vrátane akcií a dlhopisov im zase pomôže diverzifikovať portfólio.

Platformu môžu využívať aj vydavatelia bezpečnostných tokenov. Ako? Napríklad na získavanie kapitálu predajom tokenizovaných cenných papierov.

Podľa riaditeľa technológie v Bitfinex Securities Ltd – Paola Ardoina, burza STO pozitívne prispeje k rozvoju samotného Bitfinexu. Podľa CTO sa platforma stane najlikvidnejším nástrojom svojho druhu na svete.

Bitfinex Securities Ltd. poskytuje regulovanú platformu pre malé a stredné spoločnosti so strednou kapitalizáciou, ktoré sú v súčasnej dobe nedostatočne obsluhované existujúcimi neefektívnymi kapitálovými trhmi.

Obmedzené krajiny

Napriek tomu, že burza bude fungovať v súlade s kazašskými zákonmi, budú ju môcť využívať investori z celého sveta. Obyvatelia USA, Švajčiarska, Kanady, Britských Panenských ostrovov, Rakúska, Venezuely a Talianska…

Tokenizované cenné papiere sú investičné zmluvy, ktoré predstavujú vlastníctvo aktív v reálnom svete. Môžu to byť napríklad nehnuteľnosti alebo digitálne umelecké diela. Tieto typy nástrojov získavajú medzi investormi stále väčšiu popularitu. To núti kryptomeny vytvárať nové, tokenizované produkty.

Vysoký dopyt zaznamenali aj tradičné finančné inštitúcie. Vydávajú tiež svoje bezpečnostné tokeny. Začiatkom tohto roka sa napríklad Swiss Union Bank AG stala prvou regulovanou tradičnou finančnou inštitúciou, ktorá vydávala svoje tokeny zabezpečenia podľa lichtenštajnského práva.

V apríli zase tretia najväčšia francúzska banka – Societe Generale vydala svoj prvý tokenizovaný produkt. Na tento účel banka použila blockchain spoločnosti Tezos.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár