Bitfarms začína v Argentíne stavať obrovské centrum na ťažbu

od Martin Tkáč

Bitfarms minulý týždeň oznámil, že v Argentíne začne stavať bitcoinové megazariadenie na ťažbu. Centrum, v ktorom sa má nachádzať 55 000 zariadeni na ťažbu, bude dokončené do konca budúceho roka. To je ďalší signál, že ťažobné spoločnosti hľadajú nové regióny s priaznivými predpismi a lacnou energiou.

Bitfarms expanduje do Argentíny

Bitfarms je bitcoinová spoločnosť kótovaná na burze Nasdaq. Minulý týždeň oznámil začiatok stavby masívneho kryptomenového centra v Argentíne. Spoločnosť tvrdí, že centrum bude schopné poháňať desaťtisíce zariadení na ťažbu. Všetko vďaka lacnej energii garantovanej zmluvou so súkromnou energetickou spoločnosťou.

V septembri spoločnosť oznámila, že jej výrobná kapacita je 1,4 exahov za sekundu. Generálny riaditeľ Bitfarms Emiliano Grodzki komentoval investíciu nasledovne:

Náš nový vysoko výrobný závod v Argentíne, v ktorom sa po dokončení očakáva umiestnenie viac ako 55 000 zariadení na ťažbu, výrazne rozšíri naše možnosti a globálne zastúpenie.

Grodzki dodal, že zariadenie pomôže spoločnosti dosiahnuť cieľ osem exahashov za sekundu do konca budúceho roka.

Priaznivé podmienky v Argentíne

Grodzki naznačil aj dôvody, prečo si spoločnosť vybrala Argentínu. Baňa bude postavená v skladoch vnútri energetickej spoločnosti poskytujúcej energiu, s ktorou Bitfarms podpísal osemročný kontrakt na dodávku 210 MW. Vďaka tomu sa spoločnosti podarilo vyjednať veľmi výhodné podmienky.

Grodzki vysvetlil:

V zariadení v Argentíne sa plánuje ťažba bitcoinu pomocou energie za atraktívnu cenu len 2,2 centa za kilowatthodinu v USA. To výrazne znižuje naše už aj tak nízke náklady na ťažbu kryptomeny.

Zariadenie je už vo výstavbe. Elektrickú konštrukciu potrebnú na napájanie inštalácie položí spoločnosť s názvom Proyectos y Obras Americanas S.A. („PROA“).

Bitfarms je len jednou z mnohých ťažobných spoločností, ktoré hľadajú nové lokality ponúkajúce priaznivé podmienky pre expanziu. Argentína je na tomto zozname, predovšetkým kvôli bohatému a lacnému zdroju energie v niektorých regiónoch. Bitfarms využil túto príležitosť a vybral si oblasť, kde sú energetické zdroje bohaté a dopyt je nízky. V blízkej budúcnosti môžu podobné kroky vykonať aj ďalšie spoločnosti. Najmä tí, ktorí museli opustiť Čínu.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár