Bitcoinová ťažba zahreje severný Vancouver v Kanade

od Martin Tkáč

North Vancouver je na dobrej ceste stať sa prvým mestom, ktoré bude ťažiť bitcoiny na vykurovanie budov. Táto iniciatíva bude možná od roku 2022 vďaka partnerstvu medzi spoločnosťami MintGreen a Lonsdale Energy Corporation (LEC).

Ťažba BTC ako alternatívnej možnosti vykurovania

Dopad ťažby bitcoinov na životné prostredie vyvolal v poslednom čase veľa kontroverzií. Zvlášť potom, čo sa k tomu vyjadril Elon Musk a jeho spoločnosť kvôli tomu prestala prijímať platby BTC. A hoci pôvodná kryptomena má svoje výhody a mnohí ju považujú za kľúčovú pre každú budúcu finančnú sieť, jej ťažba spotrebuje obrovské množstvo elektrickej energie.

V dôsledku toho má kanadské mesto North Vancouver, obývané viac ako 50 000 ľuďmi v úmysle využiť energiu uvoľnenú v tomto procese na vykurovanie budov svojich obyvateľov. Podľa nedávnej tlačovej správy spoločnosť Lonsdale Energy Corporation (LEC) spojí svoje sily s miestnou baňou MintGreen a začne projekt začiatkom roku 2022.

Posledná uvedená spoločnosť uviedla, že jej „digitálne kotly“ zabránia úniku 20 000 ton skleníkových plynov na MW do atmosféry v porovnaní so zemným plynom.

Colin Sullivan, generálny riaditeľ spoločnosti MintGreen povedal:

Zložitá otázka zmeny klímy si vyžaduje inovatívne riešenia a LEC spolu s mestom North Vancouver ukazuje obrovské vedúce postavenie v oblasti environmentálneho manažmentu.

Karsten Veng, generálny riaditeľ spoločnosti Lonsdale Energy Corporation tiež vyjadril nádej, že spolupráca bude prospešná z ekologického hľadiska:

Byť partnerom MintGreen v tomto projekte je pre LEC veľmi vzrušujúce. Je to inovatívny a nákladovo konkurencieschopný projekt a posilňuje cestu, ktorou sa LEC uberá na podporu ambicióznych cieľov mesta v oblasti znižovania skleníkových plynov.

Môže sa ťažba BTC stať plne obnoviteľnou?

Podľa Anthonyho Scaramucciho, zakladateľa a generálneho riaditeľa SkyBridge je odpoveď áno. Okrem toho predpovedal, že k tomu dôjde za menej ako desať rokov:

Predpovedáme, že ťažba bitcoinov bude úplne obnoviteľná do konca desaťročia. Medzitým je uhlíková stopa efektívnym spôsobom, ako ekologizovať sieť bitcoinov a uľahčiť prijatie investorom zmýšľajúcim o ESG.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár