Bitcoinová ťažba zahreje severný Vancouver v Kanade

0 komentárov

North Vancouver je na dobrej ceste stať sa prvým mestom, ktoré bude ťažiť bitcoiny na vykurovanie budov. Táto iniciatíva bude možná od roku 2022 vďaka partnerstvu medzi spoločnosťami MintGreen a Lonsdale Energy Corporation (LEC).

Ťažba BTC ako alternatívnej možnosti vykurovania

Dopad ťažby bitcoinov na životné prostredie vyvolal v poslednom čase veľa kontroverzií. Zvlášť potom, čo sa k tomu vyjadril Elon Musk a jeho spoločnosť kvôli tomu prestala prijímať platby BTC. A hoci pôvodná kryptomena má svoje výhody a mnohí ju považujú za kľúčovú pre každú budúcu finančnú sieť, jej ťažba spotrebuje obrovské množstvo elektrickej energie.

V dôsledku toho má kanadské mesto North Vancouver, obývané viac ako 50 000 ľuďmi v úmysle využiť energiu uvoľnenú v tomto procese na vykurovanie budov svojich obyvateľov. Podľa nedávnej tlačovej správy spoločnosť Lonsdale Energy Corporation (LEC) spojí svoje sily s miestnou baňou MintGreen a začne projekt začiatkom roku 2022.

Posledná uvedená spoločnosť uviedla, že jej „digitálne kotly“ zabránia úniku 20 000 ton skleníkových plynov na MW do atmosféry v porovnaní so zemným plynom.

Colin Sullivan, generálny riaditeľ spoločnosti MintGreen povedal:

Zložitá otázka zmeny klímy si vyžaduje inovatívne riešenia a LEC spolu s mestom North Vancouver ukazuje obrovské vedúce postavenie v oblasti environmentálneho manažmentu.

Karsten Veng, generálny riaditeľ spoločnosti Lonsdale Energy Corporation tiež vyjadril nádej, že spolupráca bude prospešná z ekologického hľadiska:

Byť partnerom MintGreen v tomto projekte je pre LEC veľmi vzrušujúce. Je to inovatívny a nákladovo konkurencieschopný projekt a posilňuje cestu, ktorou sa LEC uberá na podporu ambicióznych cieľov mesta v oblasti znižovania skleníkových plynov.

Môže sa ťažba BTC stať plne obnoviteľnou?

Podľa Anthonyho Scaramucciho, zakladateľa a generálneho riaditeľa SkyBridge je odpoveď áno. Okrem toho predpovedal, že k tomu dôjde za menej ako desať rokov:

Predpovedáme, že ťažba bitcoinov bude úplne obnoviteľná do konca desaťročia. Medzitým je uhlíková stopa efektívnym spôsobom, ako ekologizovať sieť bitcoinov a uľahčiť prijatie investorom zmýšľajúcim o ESG.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár