Bitcoin zaznamenal dvakrát väčší mesačný objem obchodov ako Apple

od Simona

S rastúcou adopciou bitcoinov sa najväčšie digitálne aktívum čoraz viac považuje za potenciálnu alternatívu k tradičným aktívam. Napriek značnej volatilite na akciových a kryptomenových trhoch za posledný mesiac zaznamenal bitcoin objem obchodov minimálne dvojnásobný v porovnaní s Apple (NASDAQ: AAPL).

NEWSLETTER okrypte.sk

Podľa údajov YCharts bol priemerný denný objem obchodov spoločnosti Apple za posledných 30 dní 11,6 miliardy dolárov. Priemerný denný objem obchodovania s bitcoinmi za posledný mesiac bol podľa údajov CoinMarketCap 27,7 miliardy dolárov. V dôsledku toho zaznamenal bitcoin objem obchodov najmenej dvakrát väčší ako Apple, a to aj napriek pretrvávajúcemu medvediemu trhu s kryptomenami.

Korekcia na trhu s kryptomenami

Stojí za zmienku, že bitcoin si dokázal udržať pôsobivý objem napriek výraznému výpredaju na trhu digitálnych aktív v posledných mesiacoch. Analyzované 30-dňové obdobie sa čiastočne zhodovalo s 2. štvrťrokom 2022, keď bitcoin zaznamenal najhoršiu trojmesačnú výkonnosť za desaťročie s výnosmi -56 %.

V súčasnosti kupujúci stále bránia úroveň ATH z roku 2017 a 24. júla bitcoin vzrástol na 24 000 dolárov.

V dôsledku toho najväčšia kryptomena opäť prekročila trhovú kapitalizáciu nad hranicu 1 bilióna dolárov. V čase písania tohto článku sa bitcoin obchoduje za 20 900 USD, čo je za posledných 24 hodín pokles o viac ako 6 %. Ak vezmeme do úvahy mesačný prístup, investori vzrástli o 3 %.

Korelácia bitcoinu a Nasdaq

Okrem toho BTC nedávno preukázal rekordnú koreláciu s akciovými trhmi, najmä s indexom Nasdaq. Stojí za zmienku, že bitcoin aj index Nasdaq dosiahli v roku 2021 pozoruhodné výsledky. V roku 2022 však obe zaznamenali výrazné úpravy. Boli to však práve kryptomeny, ktorým sa podarilo udržať vysoký objem obchodov. Hlavným faktorom ovplyvňujúcim túto situáciu je schopnosť obchodovať 24 hodín denne, 7 dní v týždni, a to aj cez víkendy a sviatky.

Oba investičné produkty patria do rôznych tried aktív. Schopnosť bitcoinu prekonať Apple však môže naznačovať, že kryptomeny začínajú konkurovať aktívam tradičných trhov.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár