Bitcoin zažíva vzostupnú týždennú uzávierku

od Martin Tkáč

Cena bitcoinu je v súčasnej dobe po víkendovom maxime 42 628 dolárov na úplnom ústupe. Trhy počas ranného ázijského obchodovania sledovali červené sviečky a BTC klesli o 5%.

Dalo sa očakávať, že príde krátkodobá korekcia, ale dlhodobé ukazovatele sú stále na býčom území. YouTuber a analytik Lark Davis poznamenal, že BTC uzavrela svoju týždennú sviečku nad 21-týždňovým exponenciálnym kĺzavým priemerom.

#Bitcoin práve uzavrel týždennú sviečku nad líniou odporu a nad 21 -týždňovou EMA! pic.twitter.com/8IAuZ0jveR

– Lark Davis (@TheCryptoLark) 2. augusta 2021

Pokiaľ ide o krátkodobé 50-dňové a 200-dňové kĺzavé priemery, BTC je presne v strede. 50-dňová EMA sa posunula nahor, zatiaľ čo 200-dňová je o niečo vyššia pri 45 000 dolároch.

Stock-to-Flow funguje ako hodinky

Populárny model stock-to-flow je stále na dobrej ceste. Toto je tweet jeho tvorcu „PlanB“, ktorý včera zverejnil aktualizáciu na Twitteri.

Júlová cena Bitcoinu za júl 41 490 … sa odrazila od dna, ako hodinky.

#bitcoin Júlová zatváracia cena 41 490 dolárov … odrazila sa od minima, ako hodinový strojček pic.twitter.com/xZIlbaBBqI

– PlanB (@ 100trillionUSD) 1. augusta 2021

Model S2F bol pôvodne publikovaný v marci 2019 a ponoril sa do vzťahu medzi produkciou dodávok a súčasnými dostupnými zásobami a v podstate vypočítal a predpovedal hodnotu BTC prostredníctvom nedostatku.

Model predpovedá, že cena BTC dosiahne 100 000 dolárov do konca tohto roka, aj keď táto prognóza bola mnohokrát spochybnená. Zatiaľ však model drží pohromade a ceny sa držia v jeho medziach.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár