Bitcoin zabezpečí kybernetickú bezpečnosť USA? To chce jeden dôstojník amerických vesmírnych síl

Dôstojník USA Space Force Jason Lowery tvrdí, že Bitcoin má strategický význam pre obranu krajiny. Major vesmírnych síl Spojených štátov amerických chce, aby americké ozbrojené sily uprednostňovali výskum systémov založených na proof of work, ako je napríklad sieť Bitcoin. To všetko je zamerané na ochranu krajiny pred kybernetickou vojnou, ktorej príznaky sú čoraz viditeľnejšie. Ak bude list úradníka akceptovaný, Bitcoin čoskoro zabezpečí kybernetickú bezpečnosť USA.

od Martin Tkáč

Bitcoin zabezpečí kybernetickú bezpečnosť USA – list Rade pre inovácie v oblasti obrany USA

Kybernetická vojna nie je sci-fi scenár, ale naša každodenná realita. Schopnosti hackerov z krajín ako Severná Kórea začínajú pre USA predstavovať vážnu hrozbu. Toto je názor dôstojníka Jasona Loweryho, ktorý v súčasnosti slúži v USSF (United States Space Force). Lowery poslal 2. decembra štvorstranový list Americkej rade pre inovácie v oblasti obrany. V liste vysvetlil, že Bitcoin nie je len „peňažný systém“, ale mimoriadne efektívny spôsob, ako bezpečne ukladať všetky formy údajov, správ a príkazových signálov.

Defence Innovation Council je nezávislá poradná rada založená s cieľom predstaviť armáde USA najlepšie, inovatívne technológie a postupy zo Silicon Valley. List majora Lowera je určený ako spôsob, ako presvedčiť radu, aby nariadila ministrovi obrany preskúmať siete PoW, ako je Bitcoin. Lowery v liste tvrdí, že používanie systémov založených na PoW môže pôsobiť ako účinná obrana proti kybernetickým útokom. Všetko kvôli vysokým nákladom spojeným s pokusom o prelomenie siete. Lowery to prirovnal k vojenskému materiálu, ktorý dokáže odradiť vojenské útoky už len svojou prítomnosťou. Zabezpečí Bitcoin kybernetickú bezpečnosť USA? Záujem armády o algoritmy PoW to jasne naznačuje.

Bitcoin ako spôsob udržania vojenskej hegemónie USA

Podľa Loweryho by potenciálne aplikácie bitcoinovej siete mohli byť kľúčové pre to, aby si Spojené štáty udržali svoju pozíciu globálneho lídra. Keďže kybernetické útoky sú čoraz bežnejšie, vhodné obranné metódy budú mimoriadne dôležité. Lowery uzatvára, že Bitcoin zabezpečí kybernetickú bezpečnosť USA nielen na vojenskej úrovni, ale aj na úrovni národnej správy. Hackerské útoky na jednotlivé sektory môžu paralyzovať operácie štátu, preto je v súčasnosti prioritou rezortu obrany zavádzanie vhodných obranných riešení.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár