Bitcoin za 250 000 dolárov o 5 rokov?

od Martin Tkáč

Mark Yusko, generálny riaditeľ spoločnosti Morgan Creek Capital Management opäť uviedol, že bitcoin sa môže v priebehu nasledujúcich piatich rokov vyšplhať až na 250 000 dolárov. Napriek tomu ho v tejto dobe čaká veľmi ťažká cesta.

BTC lepšie ako zlato

Americký investor, manažér hedžových fondov a filantrop Mark Yusko je dlhoročným zástancom bitcoinu. Na toto aktívum má trvale dobrý názor. Začiatkom tohto roka predpovedal, že dosiahnutiu cenovky 250 000 dolárov nebude BTC trvať dlhšie ako päť rokov. Argumentoval to rýchlym rozvojom siete a rastúcou mierou adopcie.

Toto je sieť a siete rastú exponenciálne. Ide o vôbec najrýchlejšiu sieť s 1 biliónom dolárov v histórii. Predtým to boli FAANGS, čo trvalo 15 až 20 rokov, v závislosti od toho, ako sa na to pozeráte.

V nedávnom rozhovore pre CNBC urobil generálny riaditeľ spoločnosti Morgan Creek Capital Management rovnakú prognózu.

Tiež uvádzal pôvodný digitálny majetok ako nadradený zlatu. Svoj názor podporil stabilným prísunom 21 miliónov mincí:

Ide o klasickú ponuku a dopyt. Jedna z pekných vecí na aktívnom bitcoine je, že má obmedzené zásoby. Ďalších 140 rokov každý deň vieme, koľko bitcoinov sa vygeneruje v procese ťažby.

Podľa Yusca, kým bitcoin dosiahne 250 000 dolárov, jeho trhová kapitalizácia sa bude rovnať trhovej kapitalizácii drahého kovu:

Verím, že bitcoin bol a má nahradiť zlato. Teraz je to digitálne zlato. Je to vynikajúci uchovávač hodnoty.

Existuje aj riziko

Napriek svojmu dlhodobému výhľadu by manažér hedžových fondov „nebol prekvapený, keby v najbližších mesiacoch zaznamenal malú konsolidáciu“. Aj keď mnoho odborníkov, ako napríklad Mike McGlone a Adam Back, poukázali na cenu bitcoinu do konca roku 2021 s hodnotou 100 000 dolárov, Yusko nie je tak presvedčený:

Mnohí veria, že do konca roka dokážeme dosiahnuť 100 000 dolárov. Stock-to-flow model hovorí, že by sme mali. Neprekvapila by ma ani malá konsolidácia. Pozrite sa, v tomto mesiaci, ktorý je len 15 dní starý, máme nárast o 40%.

Podľa neho teraz bude dobré percento kryptoinvestorov v zisku. To môže byť dôvod, prečo sa cena BTC čoskoro presunie na juh.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár