Bitcoin za 200 000 dolárov, verí Brook Pierce

Bitcoin končí rekordný rok so slabými výsledkami. December bude najhorším mesiacom od mája, a to aj napriek tomu, že len pred pár týždňami BTC dosiahol nový rekord všetkých čias.

od Martin Tkáč

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Podľa Brocka Piercea je to však len bežný trhový cyklus a čoskoro sa opäť ocitneme v vzostupnom trende. Prezident Bitcoin Foundation verí, že Bitcoin by mohol v budúcom roku dosiahnuť až 200 000 dolárov.

Pierce sa pripojil k Cheryl Casone na Fox Business Morning s Mariou, kde diskutoval o súčasnom trhu, vplyve altcoinov na cenu Bitcoinu, regulácii a budúcnosti kráľa kryptomien.

Pokiaľ ide o jeho predpovede ceny bitcoinu, Pierce bez váhania povedal, že k dispozícii je 100 000 dolárov alebo dokonca dvojnásobok tejto sumy.

Neprekvapilo by ma, keby sme budúci rok videli Bitcoin nad 100 000 $. Dá sa dokonca očakávať, že na chvíľu prelomí 200 000 dolárov a pravdepodobne opäť klesne.

V tejto veci však veľa závisí od vonkajších faktorov. Pierce pre Fox povedal, že „na svete sme vytlačili obrovské množstvo peňazí. Čo uvidíme z hľadiska skutočnej inflácie?

Pamätajte, že ide o alternatívne aktívum, ktoré nie je samo osebe kolaterálom, ako je zlato alebo nehnuteľnosti, pretože má väčšie riziko a väčšiu volatilitu, ale aj oveľa zaujímavejší profil návratnosti. V závislosti od finančnej neistoty v širšom finančnom systéme to bude hlavnou hnacou silou.

Majk Spirit NFT

Altcoiny, predpisy a Dot-Com bublina

Zatiaľ čo Bitcoin bojuje, niektoré altcoiny majú za sebou viac úspechu. To viedlo mnohých k tvrdeniu, že peniaze idúce do týchto alternatívnych kryptomien je to, čo Bitcoinu chýba a mohlo by to priekopnícku kryptomenu dostať „na Mesiac“.

Pierce súhlasí. Ak by podľa neho neexistovali altcoiny, trhová kapitalizácia Bitcoinu by bola dvakrát väčšia ako dnes. Sú však kľúčové pre úspech Bitcoinu a riešia výzvy, ktoré by Bitcoin nedokázal.

Bitcoin je ako digitálne zlato. Myšlienka Etherea bola „Môžeme vytvoriť programovateľné zmluvy“?

Rovnako ako v prípade internetu v roku 1999 sa nájde niekoľko ľudí, ktorí prežijú, ako to urobili Amazonn a Google. Drvivá väčšina altcoinových projektov však zmizne, keď praskne bublina podobná Dot-Comu.

A hoci prezident Bitcoin Foundation verí, že Bitcoin bol vytvorený ako digitálne zlato, whitepaper ho popisuje ako „peer-to-peer elektronickú hotovosť“.

Pierce sa preslávil niekoľkými rôznymi projektmi. Začínal ako detský herec, objavil sa v Disneyho filmoch ako The Mighty Ducks a First Kid. Bol jedným z prvých ľudí vo svete kryptomien a je zakladateľom Tetheru, hoci neskôr zo spoločnosti odišiel.

Je tiež spoluzakladateľom Block.one, spoločnosti stojacej za projektom EOS. V roku 2020 sa uchádzal o úrad prezidenta USA ako nezávislý kandidát.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár