Bitcoin za 100 miliónov USD do roku 2035

od Martin Tkáč

Fidelity predpovedá, že bitcoin by za pätnásť rokov mohol dosiahnuť 100 miliónov dolárov. Predpovede spoločnosti sú založené na modeli stock-to-flow.

Ďalšia bláznivá predpoveď

Kým v minulosti mnoho maloobchodných analytikov informovalo o nereálnych cieľoch pre bitcoin (BTC), tentoraz sa o slovo prihlásil investičný gigant Fidelity.

Počas svojho nedávneho „veľmi špeciálneho“ webináru bostonský gigant ukázal, že má „veľmi“ vzostupný prístup k pôvodnej kryptomene. Analytik spoločnosti Fidelity podrobne diskutoval o BTC a načrtol jeho možný vplyv na trh.

Fidelity je v kryptomenovom priestore už nejaký čas. Finančný gigant má vlastnú dcérsku spoločnosť v oblasti kryptomien, ktorá ponúka dôveryhodné služby inštitúciám na podnikovej úrovni.

Vychádzajúc zo záverov z modelu stock to flow, spoločnosť Fidelity predstavila cenový cieľ pre BTC vo výške 100 miliónov dolárov do roku 2035. Spoločnosť tiež verí, že bitcoin do desať rokov dosiahne 1 milión dolárov.

Hostiteľom webinára bol Jurrien Timmer, riaditeľ Global Macro Fidelity. Na podporu svojej tézy predložil aj niekoľko grafov.

Môžu bitcoiny dosiahnuť 100 miliónov dolárov?

Napriek tomu, že Fidelity poskytla veľmi vzdialenú, 15-ročnú perspektívu, v tomto bode sa tento cieľ zdá byť veľmi nereálny.

Jeden analytik kryptomeny na reddite poznamenal:

Bitcoin nedosiahne 100 miliónov dolárov. To by mu prinieslo trhový strop 2 100 biliónov dolárov. Celkové bohatstvo celého sveta je 418 biliónov dolárov.

Timmer tiež zdieľal grafy znázorňujúce krivku prijatia bitcoinu na základe počtu jeho aktívnych adries. Za týmto účelom sa BTC porovnáva s používateľmi internetu, širokopásmových predplatných a používateľmi mobilných telefónov.

Je zaujímavé, že webinár vrhá svetlo na kúpnu silu rôznych tried aktív. Jasným víťazom sa stali akcie a po nich dlhopisy a hotovosť. Kúpna sila USD bola najhoršia. Žltý kov alebo fyzické zlato na tom nie je lepšie.

Bitcoin, ktorý bol za posledné dva dni pod tlakom, sa opäť pokúša prekonať hranicu 50 000 dolárov. Minca sa v súčasnosti predáva za 48 901 dolárov a má trhovú kapitalizáciu 921 miliárd dolárov.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár