Bitcoin vystrelí do konca roka, predpovedá generálny riaditeľ skupiny deVere Group

od Simona

Podľa Nigela Greena, generálneho riaditeľa a zakladateľa skupiny deVere Group, by mali investori vo štvrtom štvrťroku očakávať „odraz“ výmenného kurzu bitcoinu. Pôvodná kryptomena podľa jeho názoru silne koreluje s globálnymi akciovými trhmi, ktorých poklesy sa tiež blížia ku koncu.

NEWSLETTER okrypte.sk

Čoskoro uvidíme boom

V nedávnom vyhlásení Green uviedol, že bitcoin je na pokraji dna. Prečo? Pretože „sledovatelia odhaľujú, že zasvätení sú na nákupnej vlne“. Podľa jeho názoru mnohí ľudia využili súčasnú situáciu a hromadili coiny za nižšie ceny, čo im umožňuje „dlhodobo zvyšovať bohatstvo“.

Člen predstavenstva skupiny deVere Group verí, že investori v blízkej budúcnosti obrátia svoju pozornosť na rizikovejšie aktíva vrátane bitcoinu:

„Verím, že čoskoro uvidíme býčí trh, ktorý povedie v štvrtom štvrťroku k výraznému oživeniu poprednej svetovej digitálnej meny.“

Ďalším dôvodom, prečo sa BTC môže odraziť, je ten, že veľa ľudí si ho môže zvoliť ako zabezpečenie proti inflácii. Kryptomena, ktorú mnohí považujú za digitálne zlato, má obmedzenú ponuku. Mincí bude maximálne 21 miliónov.

Je to jasne vidieť v krajinách, kde inflácia dosiahla rekordné úrovne. Príkladom je Turecko, Brazília a Nigéria.

Green tiež predpovedá, že bitcoin pritiahne pozornosť veľkých finančných inštitucionálnych investorov, ktorí so sebou „prinesú kapitál, skúsenosti a reputáciu“.

V neposlednom rade člen predstavenstva očakáva, že globálni regulátori v nadchádzajúcich mesiacoch zavedú komplexné regulácie na sektor kryptomien.

Vďaka tomu sa investori budú môcť pri pohybe na tomto trhu cítiť bezpečnejšie:

„Regulácia, o ktorej sa domnievam, že je nevyhnutná, by poskytla väčšiu ochranu a tým aj väčšiu dôveru retailovým aj inštitucionálnym investorom.“

kurs bitcoin

Greenove skoršie prognózy

Stojí za zmienku, že generálny riaditeľ skupiny deVere bol vo svojich predpovediach o cene bitcoinu celkom presný. V marci tohto roku predpovedal, že ozbrojený konflikt medzi Ruskom a Ukrajinou by mohol do konca mesiaca zvýšiť ocenenie BTC na 50 000 USD. Aktívum bolo veľmi blízko tejto úrovni. 29. marca sa cena BTC pohybovala okolo 48 tis. dolárov.

V apríli 2021 zase predpovedal, že do konca roka kryptomena „dosiahne alebo dokonca prekročí“ nový rekord všetkých čias. V novembri sa sadzba zvýšila na takmer 70 000 dolárov.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár