Bitcoin už začal nahrádzať zlato

od Martin Tkáč

Bitcoin (BTC) priťahuje viac finančných prostriedkov, ktoré boli najskôr vkladané do zlata, dlhopisov a akcií, uviedol Bloomberg vo svojej najnovšej správe o kryptomenách.

V dokumente spoločnosť predpovedá 100 000 dolárov ako ďalšiu možnú cenovú hranicu a zároveň dodáva, že BTC zahájil proces nahradzovania zlata.

Bitcoin nahrádza zlato

O Bitcoine, niekedy označovanom ako digitálne zlato, sa veľa diskutovalo počas minulého roka. Finančná kríza vyvolaná COVID-19 a vyvažovanie finančného priemyslu priliali viac paliva do digitálneho ohňa.

Stratégovia spoločnosti Bloomberg toto opäť potvrdili v marcovej správe. Píše sa v nej, že proces Bitcoinu v nahrádzaní zlata sa zrýchľuje. Dokument vyzdvihuje rok 2020 ako explozívny vzhľadom k inštitucionálnym investorom a korporáciam, pretože kryptomena získala legimitu s klesajúcou volatilitou oproti opačnému trendu u väčšiny aktív.

„Príliv Bitcoinu sa zrýchľuje spolu s odlivom zlata a nevidíme žiadny dôvod, prečo by sa mal tento trend zvrátiť. Pomer ceny potenciálneho globálneho aktíva digitálnych rezerv k unci kovu sa dostáva k 100-násobku.“

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár