Bitcoin úspešne nahradil zlato, hovorí Chamath Palihapitiya

od Martin Tkáč

Dlho sa diskutuje o tom, že bitcoin je alebo bude lepší a viac používaný ako zlato. Tento argument teraz získal ďalšiu podporu od prezidenta sociálneho kapitálu Chamatha Palihapitiya. V nedávnom rozhovore uviedol, že BTC už nahradil cenný kov. Jediné, čo chýba, je adekvátna kapitalizácia, od ktorej sa očakáva „skorá oprava“.

Bitcoin nahradil zlato

Za posledných niekoľko rokov sa medzi komunitou kryptomien stále viac diskutuje o vzťahu bitcoinu k zlatu. Tejto diskusie sa zúčastnilo mnoho významných osobností z iných odvetví finančného priemyslu. Zatiaľ čo niektorí, ako Peter Schiff, stále odmietajú BTC ako konkurenta žltého kovu, iní ako Michael Saylor, Anthony Scaramucci a Steve Wozniak vidia v kryptomene väčšiu hodnotu.

Zdá sa, že Chamath Palihapitiya, rizikový kapitalista, inžinier a zakladateľ sociálneho kapitálu, patrí do tejto druhej skupiny. V rozhovore pre Delivering Alpha povedal, že v súčasnej dobe má problémy s citovaním konkrétnej ceny BTC. Predtým však predpovedal, že minca dosiahne 200 000 dolárov. Teraz však načrtol ďalší míľnik, ktorý podľa neho bitcoin dosiahol.

Bitcoin podľa mňa úspešne nahradil zlato. A bude to tak aj naďalej

Palihapitiya predtým ocenil kryptomenu a jej výhody a zároveň vyzvala investorov, aby na ňu vynaložili najmenej 1% svojho portfólia. Okrem toho povedal, že jeho vstup do sveta digitálnych aktív bol zhruba pred desaťročím a nákup ich častí sa stal jeho „najlepšou stávkou“.

Palihapitiya predal všetky akcie spoločnosti Tesla

Palihapitiya bol tiež známy svojou podporou elektrického vozidla Tesla. Nedávno však odhalil, že „za posledný rok“ odhodil celú svoju pozíciu na financovanie ďalších investičných projektov.

Nemám nekonečný fond kapitálu. Takže keď mám také nápady, peniaze musia odniekiaľ prísť.

Počas rovnakého rozhovoru vyjadril generálny riaditeľ Sociálneho kapitálu obavy z rastúcej miery inflácie. Aby sa pripravil na už viditeľné dôsledky, zameral sa na hromadenie hyper-rastových spoločností, spoločností generujúcich hotovosť a niekoľkých aktív, ktoré s týmito dvoma nesúvisia, ako napríklad bitcoin.

V inflačnom prostredí, vo svojom veľmi zjednodušenom svetonázore, chcem mať tri veci: hyper-rast, pretože hyper-rast môže vždy prekročiť infláciu, aktíva generujúce peňažné prostriedky a potom chcem nekorelované aktíva.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár