Bitcoin sú ľudové peniaze a zlato sú božie peniaze, povedal Robert Kiyosaki

Bitcoin sú ľudové peniaze a zlato sú božie peniaze, povedal Robert Kiyosaki

od Simona

Robert Kiyosaki, podnikateľ a autor knihy „Bohatý otec, chudobný otec“ sa pred časom zmenil z kritika kryptomien na ich priaznivca. Nedávno vo svojom podcaste The Rich Dad Channel diskutoval o tom, ako môžu investori využiť dlh na budovanie bohatstva, ako aj o smerovaní trhu digitálnych aktív.

Decentralizovaný charakter kryptomien ich podľa podnikateľa stavia na križovatku technológie a makroekonomiky. Navyše znemožňuje byť ovplyvnený krajinami alebo štátnymi hranicami. Kiyosaki išiel dokonca ešte o krok ďalej, keď BTC nazval „ľudovými peniazmi“ a zlato „Božími peniazmi“.

„Všetko chcú centralizovať a kontrolovať. Preto podporujem bitcoin a najmä blockchain, pretože je decentralizovaný. Toto sú peniaze ľudí. Zlato a striebro sú Božie peniaze“.

Kiyosaki považuje kryptomeny za zabezpečenie proti inflácii

Inflácia v USA bola za posledných 40 rokov rekordne vysoká a „reálna hodnota“ jedného amerického dolára klesla za posledné polstoročie o 86 %. Vzhľadom na túto situáciu podnikateľ nešetrí svoje doláre, pretože by prišiel o peniaze.

Kiyosaki sa rozhodol pre ukladanie peňazí do drahých kovov a „digitálneho zlata“, aby neriskoval straty.

Milionár povedal:

„Mám milióny dolárov v zlate, striebre a bitcoine. Nešetríme doláre. Toto je makro obrázok“.

CBDC bude naďalej spôsobovať infláciu

V poslednej dobe sa veľa hovorí o koncepte digitálnej meny centrálnej banky CBDC. Najmä potom, čo prezident Joe Biden začiatkom tohto mesiaca vydal výkonný príkaz. Umožnil Bielemu domu poveriť vládne oddelenia, aby preskúmali právne a ekonomické dôsledky zavedenia digitálneho dolára.

„Vzhľadom na naliehavosť výskumu a vývoja potenciálneho CBDC v Spojených štátoch je potrebné uznať, že jeho vydanie je v národnom záujme. Nariadenie prikazuje vláde USA posúdiť technologickú infraštruktúru a kapacitné potreby potenciálneho amerického CBDC spôsobom, ktorý chráni americké záujmy“.

Podľa Kiyosakiho „Govcoin“ alebo „Fedcoin“ nakoniec povedie k hyperinflácii.

„Ak prejdete na Govcoin alebo Fedcoin, je to vlastne dobrá správa pre všetkých, že si idú po nás. Potom dôjde k hyperinflácii, akú sme ešte nevideli, pretože keď vyjde Govcoin, obíde bankový systém“.

zdroj: cointelegraph.com, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár