Bitcoin stúpa nad 200-dňový kĺzavý priemer a potvrdzuje svoju zlatú krížovú formáciu

od Martin Tkáč

Bitcoin (BTC) sa za posledných 24 hodín zvýšil o 3,32% a pohybuje sa nad 48 000 dolármi. Cenový skok vytlačil vedúcu kryptomenu nad 200-dňový kĺzavý priemer (MA). Podľa analytika Lark Davisa tento pohyb nahor potvrdil vznik zlatého kríža.

#bitcoin denne blízko späť nad 200 -dňovú MA a zlatý kríž potvrdený.

200-dňový kĺzavý priemer (200-dňový MA) je kľúčovým technickým ukazovateľom, ktorý sa používa na určenie celkového trendu na trhu. Toto je riadok, ktorý zobrazuje priemernú záverečnú cenu za posledných 200 obchodných dní. Zvýšenie nad tento ukazovateľ naznačuje začiatok vzostupného trendu.

Na druhej strane zlatý kríž nastane, keď krátkodobý kĺzavý priemer prekročí hlavný dlhodobý kĺzavý priemer smerom nahor. Tento vzor analytici zvyčajne interpretujú ako posun trendu k vzostupnému trendu.

Analytik reťazca Will Clemente sa domnieva, že po prekročení 200-dňového kĺzavého priemeru musí bitcoin zlomiť odpor medzi 47 000 a 47 150 dolármi, aby sa mohol vyšplhať ďalej nad 50 500 dolárov. Tento odpor bol teraz prekonaný.

Späť nad 200DMA, teraz čelí trochu odporu na pondelňajšom maxime / septembrovom mesačnom otvorení (47 000- 47 150 dolárov)

Ak sú tieto úrovne skutočne prelomené, bolo by možné vidieť celkom rýchly posun na augustové maximum na 50,5 tisíc dolárov

Čaká bitcoin na prelom?

Ďalší analytik Ali Martinez načrtol štyri dôvody, prečo sa BTC môžu pohybovať smerom nahor:

Štyri dôvody, prečo by mohol BTC čakať prelom:

1) Na Bitfinexe bolo vytvorených 3 200 dlhých pozícií BTC

2) Adresy uchovávajúce od 10 do 100 tisíc BTC kúpili ďalších 60 tisíc BTC

3) 80 tisíc BTC bolo stiahnutých z peňaženiek známych búrz s kryptomenami

4) Objem veľkých transakcií v sieti BTC presiahol 451 miliárd dolárov

Štyri dôvody, prečo by mohol #Bitcoin prelomiť:

– V @bitfinexe boli vytvorené 3,2K dlhé $ BTC pozície.
– Adresy s 10 000 až 100 000 #BTC zakúpenými za 60 000 BTC.
– 80 000 BTC stiahnutých zo známych peňaženiek na kryptoburzy.
– Objem veľkých transakcií v sieti BTC presiahol 451 miliárd dolárov

Medzitým sa 93% ponuky bitcoinov za mesiac nepohlo nikam. To poukazuje na vzostupnú dynamiku dodávok. Davis potvrdil tento sentiment tým, že napísal:

Práve sme sa dostali na nové historické minimum pre mladú bitcoinovú vlnu (do 3 mesiacov) HODL. To často signalizuje koniec medvedieho obdobia a často je to čas, keď sa hromadí veľa peňazí.

Práve sme dosiahli nové historické minimum pre mladú #bitcoinovú (do 3 mesiacov) vlnu HODL. To často signalizuje koniec medvedieho obdobia a často je to čas, keď sa hromadia veľké peniaze.

Maloobchodný humbuk v apríli nakupoval BTC a teraz sa predáva inštitúciám.

BTC 100 000 EOY

Napriek tomu veteránsky obchodník Peter Brandt nedávno varoval pred FOMO na súčasnom trhu. Tiež tvrdil, že už nie sme na býčom trhu.

Bitcoin nie je na býčom trhu, ktorý začal na februárovom minime. $ BTC je skôr v zóne preťaženia, ktorá sa začína na februárových maximách. Obchodovanie FOMO v zónach preťaženia môže byť nákladným koníčkom.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár