Bitcoin sa zotavuje!

od Martin Tkáč

Zdá sa, že bitcoin definitívne ukončil korekciu. V súčasnosti musíte za 1 BTC zaplatiť viac ako 38 000 USD. To znamená skok v miere o viac ako 10 % v dennom meradle!

Bitcoin cez 38 000 dolárov

Aj keď mnohí tvrdili, že BTC bublina nadobro praskla, kryptomena sa zotavuje. V čase písania tohto článku musíme za jeden bitcoin zaplatiť zhruba 38 759 dolárov. To znamená cenový skok o 12 % za deň a až 21 percent, ak sa pozrieme na cenový graf v týždennom meradle.

ETH sa darí tiež. Za 1 ETH musíme zaplatiť 2 333 dolárov. To zase znamená cenový skok o 8% do 24 hodín a 23 % na týždennej báze.

Sily sa zotavujú a ďalšie popredné kryptomeny, čo len podčiarkuje skutočnosť, že dnes bitcoin zostáva tzv. „Sprievodca stádom“ na trhu digitálnych aktív.

Prečo cena BTC skáče?

Prečo však cena BTC stúpla? V prvom rade je to pravdepodobne odraz poslednej, hlbokej korekcie, počas ktorej BTC klesol dokonca pod dôležitú psychologickú úroveň 30 000 USD.

Ale to nie je všetko. Minulý týždeň sa Elon Musk vyjadril aj k BTC. Pripustil, že vlastní BTC, ETH a nejaký DOGE. Dodal, že nebolo a nebude v jeho záujme zaútočiť na kryptomenu. Okrem toho pripustil, že Tesla v budúcnosti obnoví prijímanie BTC. Jedinou podmienkou je zvýšenie environmentálneho správania ťažobného procesu.

Bolo teda Muskovo vyhlásenie katalyzátorom nasledujúceho zvýšenia? Na túto otázku je ťažké odpovedať. Je možné, že súčasné zvýšenia sú výsledkom kombinácie viacerých faktorov, jednak noviniek z trhu, ale tiež určite rozvojom, ktorý na trhu prebieha.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár