Bitcoin sa objavil v South Parku

od Martin Tkáč

South Park je séria, ktorá vo svojich epizódach často obsahuje satirický obsah o popkultúre. Nebolo tomu inak ani v poslednej epizóde. Tentoraz sa séria zamerala na Bitcoin.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Zamestnanec motela v epizóde vyhlási Stan Marshovi:

Toto je budúcnosť, všetci sme sa rozhodli, že centralizované bankovníctvo je zmanipulované, takže dôverujeme viac Ponziho schémam.

Na recepcii motela je nápis „Len bitcoiny“.


Posledná epizóda sa volá „Post COVID“ a odohráva sa približne o štyridsať rokov dopredu. Pandémia je konečne na pokraji vymiznutia, ľudia platia za tovary a služby plastovými bitcoinovými kartami s QR kódmi.

Tvorcom Treya Parkera a Matta Stonea málokedy chýbajú satirické veci. Ale karikatúra, teraz vo svojej 24. sezóne sa pomaly začala zaujímať o kryptomeny.

Svet kryptomien si však rýchlo privlastnil konkrétne scény z obľúbeného televízneho seriálu.

Kryptomeny, South Park a populárna kultúra

Napríklad epizóda „Margaritaville“ z roku 2009 v South Parku splodila jednu z najpamätnejších scén všetkých čias.

Počas globálnej finančnej recesie ho Stanov otec Randy vezme do banky, aby ho naučil, aké je dôležité šetriť peniaze. Randy dá Stanovi na vklad sto dolárov. Tento ide a ticho si sadne pred bankového úradníka, ktorý klope na kľúče a hovorí:

Ten šek môžeme vložiť do podielového fondu peňažného trhu. Potom zisky preinvestujeme na zložené úročené menové účty aaaa a je to preč.

Zábery z tejto scény boli neskôr privlastnené do podvrhu kryptomeny South Park, o ktorom niektorí diváci spočiatku verili, že je skutočný.

Na falošných záberoch Kyle vstúpi do miestnosti v SEC a započuje policajta, ktorý hovorí policajtovi Foleymu, že predal „10x, než sme upustili od FUD!“. Kyle sa potom na Twitteri sťažuje dôstojníkom, ktorých rada „kúpiť si dip“ spôsobila, že Kyle prišiel o veľa peňazí.

Kryptomeny sa tento rok stali mimoriadne významnými v popkultúre. Elon Musk sa objavil na SNL, Jimmy Fallon a Post Malone kúpili populárny NFT s MoonPay a Ted Lasso odkázal na bitcoin vo finále sezóny.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár