Bitcoin sa obchoduje nad 20 000 $

od Martin Tkáč

Bitcoin zostáva nad úrovňou ATH z roku 2017. Je to len zotavenie sa z poklesu alebo znamenie, že to najhoršie na trhu je za nami?

NEWSLETTER okrypte.sk
Bitcoin stúpa

Dnes stojí 1 BTC okolo 21 200 dolárov. To je o 4 % viac ako pred 7 dňami ao 2 % viac ako včera.

Ethereum je na tom ešte lepšie. 1 ETH stojí okolo 1 200 dolárov. Sadzba je teda na úrovni ATH z roku 2017. To je o 13 % viac ako pred týždňom a o cca 7 % viac ako pred 24 hodinami.

Stojí za zváženie, či sú vyššie uvedené nárasty výsledkom odrazu v poklese alebo znakom, že dno je za nami.

Bohužiaľ, súčasná situácia na trhu BTC silne závisí od ďalších rozhodnutí Fedu. Americká centrálna banka nedávno oznámila, že ukončí politiku kvantitatívneho uvoľňovania a bude pokračovať vo zvyšovaní úrokových sadzieb. V skutočnosti to musí mať negatívny vplyv na akciové a kryptomenové trhy.

Bitcoin a buducnost

Zároveň si pamätajme, že súčasný pohľad Fedu nemôže trvať dlho. Finančný systém je dlhodobo založený na vytváraní stále väčšieho dlhu. V dôsledku toho by sme bez prílevu „čerstvých“ peňazí čelili novým krízam.

To znamená, že Fed – a ďalšie centrálne banky – sa budú musieť rýchlo vrátiť k postprintingu a nízkym úrokovým sadzbám a navyše sa blížia voľby do amerického Kongresu. Demokratická strana aj samotný Joe Biden momentálne zaznamenávajú slabé výsledky v prieskumoch podpory, takže politici budú musieť urobiť veľa, aby svoju situáciu zachránili.

To môže znamenať ďalší štedrý blahobyt v USA, teda v praxi dotlač dolárov. Toto je palivo pre ďalší boom bitcoinov.

Index strachu a chamtivosti

Navyše známy BTC index strachu a chamtivosti nedávno klesol na rekordné minimá – pod 10. Ukázal, aká bola nálada na burzách. Teraz sa zvýšil na 14.

Minulý zlý sentiment tiež naznačuje, že nízky bod na grafe BTC môže byť za nami.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár