Bitcoin sa môže stať svetovou rezervnou menou, verí senátor Rand Paul

od Martin Tkáč

Bitcoin by sa mohol stať svetovou rezervnou menou, ak by viac ľudí stratilo dôveru vláde. Tak hovorí senátor Rand Paul, ktorý vo svojej prezidentskej kampani v roku 2016 prijal dary BTC. Republikánsky senátor poskytol rozhovor spoločnosti Axios, v ktorom diskutoval o budúcnosti bitcoinu a fiatu v Spojených štátoch.

Vládne meny sú také neuveriteľné – sú to tiež fiat meny. Nie sú ničím podložené.

Gallupov prieskum zverejnený 30. septembra zistil, že dôvera Američanov vo vládu je stále veľmi nízka. Podľa štúdie je celková dôvera vo federálne orgány pri riešení medzinárodných problémov rekordne nízka na úrovni 39 %. Dôvera v súdnictvo je zasa na úrovni 54 %, čo je oproti roku 2020 pokles o 13 percentuálnych bodov. Občania USA majú stále väčšiu dôveru vo svoje štátne (57 %) a miestne (66 %) vlády ako vo federálnu vládu.

Ľudia teda naďalej strácajú vieru v schopnosť ich vlády riešiť problémy a čo najlepšie zastupovať ich záujmy. Podľa senátora Paula bude bitcoin a ďalšie kryptomeny profitovať z tohto vývoja.

Začal som uvažovať, či by sa kryptomena skutočne mohla stať svetovou rezervnou menou, keďže čoraz viac ľudí stráca dôveru vo vládu.

Ide o bitcoiny?

Pôvodnú kryptomenu už pochválil aj senátor. Počas svojej prezidentskej kampane v roku 2016 Paul okrem darov v amerických dolároch prijímal aj dary v bitcoinoch.

Zatiaľ čo republikánsky senátor v rozhovore nešpecifikoval, ktorú kryptomenu má na mysli, nikdy verejne neschválil inú mincu ako BTC. To naznačuje, že pravdepodobne išlo o samotný bitcoin.

V auguste sa o slovo ku kryptomenám prihlásila aj ďalšia senátorka Elizabeth Warren. Doteraz bolo známe, že Warren je voči bitcoinom veľmi skeptický. Tentoraz však výnimočne uviedla pozitívny príklad využitia digitálnych aktív a uviedla:

Najväčšou výhodou kryptomeny môže byť rozšírenie alebo demokratizácia prístupu k finančnému systému

Varovala však, že odvetvie kryptomien môže potrebovať federálnu pomoc. Každý investor na trhu by sa mal cítiť bezpečne a byť chránený pred podvodníkmi.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár